Projelerimiz

Hemşire Robot Projesi

Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgını sebebiyle sağlık çalışanlarımızın temasını azaltmak amacı ile hemşire robot projemiz Atatürk Üniversitesi araştırma hastanesinin talebi üzerine 10 gün gibi kısa bir sürede robotu hazırlayıp devreye almış bulunmaktayız. Eldeki imkanlar ve kısa süre nedeni ile robotumuzun bazı hataları mevcuttur ilerleyen zamanlarda gerekli güncelleştirmeler sağlık personellerinin talepleri doğrultusunda eklenecektir.

Üniversite tarafından Atacan ismi verilen Hemşire Robot tasarımı ve üretimi Proje Hocam ekibi tarafından yapılmıştır. Covid-19 döneminde binlerce siperlik maske üretimi ve laringoskop üretimi gerçekleştirdik. Umuyoruz ki bu salgın savaşında askerlerimiz olan sağlık personellerimizin işlerini kolaylaştırmış olalım.

Hizmet vermektedir

Robotumuz şuan covid-19 servisinde yemek ve ilaç dağıtımı yapmakta ve aktif olarak kullanılmaktadır. Üzerindeki bataryalar sayesinde 10 saatlik kullanım süresi vardır , bilgilendirici ekranı ile şimdilik covid-19 ile alakalı bilgilendirici videolar yayınlanmaktadır istenildiğinde kiosk olarak kullanılabilmektedir.

Haber Alıntısı

Covid-19 hastalarının tedavi edildiği serviste görevli hemşire Mehtap Çiftçi de sağlıkçıları düşünen kurum yetkilileri ve robotu geliştiren ekibe teşekkür etti.

Ülkenin zor bir süreçten geçtiğini anlatan Çiftçi, “Zaman zaman hastalarla iç içe olmak zorundayız, Covid-19 hastalarının odasına sürekli girip çıkıyoruz. Bu zor süreçte bizler için böyle şeyler düşünülmesi çok güzel. Robot işimizi kolaylaştıracağa benziyor. Robotun bizi koruduğunu ve yardımcı olacağını gördük. Yükümüzü hafifletti” diye konuştu.

Çiftçi, hastalara şifa olabilmek ve ailelerine virüsü bulaştırmamak için sağlıkçıların günlerce ve aylarca evlerine gidemediklerini dile getirerek, vatandaşlardan, bu durumu düşünerek maske, sosyal mesafe ve hijyen konusunda yeterince hassasiyet göstermelerini istedi.

İşin Mutfağı

Butik robotik , elektronik , yazılım projeleri üreten firmamız siz değerli müşterilerimizin Arge inovasyon projelerini fikirden hataya geçirip ürün haline getirmekteyiz.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir