126 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Kenar çubuğunu göster
Kapat

10 uF 25 V Kondansatör

0,25 TL
Elektronik devrelerde en sık kullanılan kapasitörler elektrolit tiptedir. Pozitif ve negatif olmak üzere iki kutbu bulunur. Kondansatör elektriksel yük depolamada kullanılır.
Tükendi
Kapat

100K NTC Sensör / Termistör

9,50 TL
Termistör, 3d yazıcılarda en çok kullanılan sıcaklık sensörüdür. Çoğu 3D printer da bir termistör ile Uç sıcaklığı algılanır ve genellikle ikinci bir termistör ile ısıtıcı tabla - heatbed sıcaklığı algılanır. 100K değerindeki bu NTC sensörü / Termistör 3D yazıcılarınızda kullanabilirsiniz.
Kapat

16×2 IIC/I2C/TWI Seri LCD Ekran Mavi

29,00 TL
Bu 16x2 Lcd ekran sayesinde geliştirmiş olduğunuz projelerde kullanıcıyla göresel iletişim sağlayabilirsiniz. Bu ekran 2 satır ve 16 sütundan oluşmaktadır. Standart 16x2 lcd ekranlar çok fazla sayıda dijital pine ihtiyaç duyarlar bu ekran üzerinde bulunan dahili I2C arayüz modülü bu sorunu 4 pin ile çözüme kavuşturmaktadır. Uygulamalarınızda verilerinizi anlık olarak görmeniz ölçümlerinizin doğruluğunu görmeniz için faydalı olacaktır. Arduino vb. mikrokontrolcü kartlarıyla kullanımı oldukça kolay ve eğlencelidir.
Tükendi
Kapat

2.4 Ghz RP-SMA Anten

110,00 TL
2.4GHz frekans bandında çalışmaya uygun 5dBi kazanca sahip RP-SMA konektörlü antendir. Kablosuz haberleşme modüllerinizde kullanabilirsiniz. 50ohm empedansa sahiptir.
Kapat

2.4 inch Dokunmatik TFT Ekran

198,00 TL
Dokumatik TFT ekranlar son yıllarda ucuzlaması ile arduino projelerinde de sıkça kullanılmaya başlamıştır.Ama bazı TFT ekranlarda arkadaşlar kütüphane sorunları yaşadıklarından bizde böyle bir uygulamaya yer vermek istedik.Belki bazılarının kullandığı TFT ekranları bizim kullandığımız olanla aynıdır ve kodları işine yarayabilir.Yada TFT ekran almak istiyorsanız ve kütüphane sorunlarından korkuyorsanız marketimizde ki TFT ekranı satın alarak sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.
Kapat

3 Eksen CNC ( Arduino)

3.240,00 TL
Masaüstü Lazer CNC Makinesi, birden fazla işlevli bir CNC cihazıdır. İçinde Arduino benzeri özelleşmiş bir geliştirme kartı bulunan bu cihaz hobi amaçlı çalışmalarınız için idealdir. Bu makine ile plastik, ahşap, akrilik, pvc, pcb, mdf vb. bir çok ürünü oyabilir, şekillendirebilirsiniz. Ürün tamamen demonte halde gelir, başlangıç düzeyinde elektronik ve mekanik bilgisi olanlar için uygundur.
Kapat

3mm LDR Işık Sensörü

0,75 TL
Foto dirençler, üzerlerine düşen ışık şiddetiyle ters orantılı olarak dirençleri değişen elemanlardır. Foto direnç, üzerine düşen ışık arttıkça direnç değeri lineer olmayan bir şekilde azalır. LDR’nin aydınlıkta direnci minimum, karanlıkta maksimumdur. Hem AC devrede, hem DC devrede aynı özellik gösterir. Bu elemanların yapısında “kadmiyum sülfür” (CdS) yarı iletken madde olarak kullanılmaktadır. Kadmiyum sülfür, yalıtkan bir taban üzerine yerleştirilmiş olup, içerisinde iki taraftan daldırılmış birbirlerine değmeyen iletken teller bulunmaktadır. Bu iki iletken telden dışarıya uç çıkarılarak LDR’nin bağlantı terminalleri oluşturulmuştur. LDR’nin üst yüzeyi ışık etkisini algılayabilmesi için şeffaf bir malzemeyle kaplanmıştır.
Tükendi
Kapat

4 Digit 7 Segment Display

5,50 TL
7 segment displayler plastik kalıp içine 8 adet LED’in yerleştirilmesiyle oluşturulmuştur. Display’in büyüklüğüne göre birden fazla LED seri olarak bağlanabilmektedir. Aşağıda segment isimleri ve display görülmektedir.
Kapat

5mm Şeffaf RGB LED

1,30 TL
RGB  – Red (kırmızı) , Green (yeşil) , Blue (mavi) renklerin baş harfleri birleştirilerek oluşmuş bir terimdir. Genel çalışma prensipi; bu üç rengi kullanarak, farklı kombinasyonlarda, çok fazla renk verebilir. Konumuz olan RGB LED ‘ler, bir kontrol devresi yardımıyla 16 renk verebilmektedirler.RGB ledlerde ise durum oldukça ilginç. Tek bir RGB led ile ister kırmızı, ister sarı, ister yeşil veya başka bir rengi kolaylıkla üretebilirsiniz. Özellikle amacınız devrenizi sadeleştirmek ve daha küçük bir hale getirmek ise üç adet veya daha fazla led kullanmak yerine tek bir RGB ile istediğiniz bir rengi rahatlıkla üretebilirsiniz.
Tükendi
Kapat

608zz Rulman

5,00 TL
608 ZZ standartlarında olan bu bilyalar 3 boyutlu yazıcılarda mini cnc roter gibi yerlerde kullanılmaktadır. Çeşitli ihtiyaçlarda da rahatlıkla kullanılabilen bu rulmanlarda ayrıca bilye koruma kapakları da bulunmaktadır.
Kapat

80cm Menzilli Kızılötesi Sensör MZ80 (E18-D80NK)

37,00 TL
MZ80 Kızılötesi Sensör Modülü 3 ile 80cm arasında nesneleri algılayabilmektedir. 80 cm algılama mesafesine sahip olan E18-D80NK kızılötesi sensör endüstriyel uygulamalarda da kullanılabilen kaliteli bir sensördür. Algılama mesafesi 3 ile 80 cm arasında ayarlanabilmektedir.Çok kolay bir kullanımı olan MZ80 Kızılötesi Modülü bir adet IR alıcı ve IR verici sensör setinden oluşmaktadır. Kızılötesi verici ışık yayar ve kızılötesi alıcı nesnelerden yansıyan kızılötesi ışığı algılamaktadır. MZ80 Kızılötesi Sensör Modülü çok iyi algılama yapmasına rağmen, algıladığı nesnelerin modülden ne kadar uzaklıkta olduğu ölçmemektedir.
Kapat

9V 800mAh USB Şarj Edilebilir Lipo

115,00 TL
Usb üzerinden kolayca şarj edilebilir 9v 800mAh lipo batarya , uyumlu jacklar sayesinde kolay kullanım sağlar.Sürekli pil satın almanıza gerek kalmayacak.Bu ürün defalarca şarj edilebilir.İster kumandanızda istersenizde robotlarında kullanabilirsiniz.Robot projelerinizde küçük yer kaplar ve ihtiyaç duyduğunuz yüksek gücü sağlar.