Tanıtımlar

Mekanik Tesisat Metraj Hizmeti

Mekanik tesisat, inşaat sektörünün bir alt dalı olarak belirtilebilir. Kontrolünün ve yönetiminin makine mühendisleri tarafından yapılan, bir binanın ısıtma, havalandırma, sıhhi ve yangın tesisatı gibi kısımlarından oluşur.Ülkemizde inşaat sektörünün yaygınlığını düşündüğümüzde bunun mekanik kısmı da önem kazanmaktadır.

Mekanik Metraj

Mekanik tesisat kısmının hatasız ve doğru maliyetle uygulanması hem işverene hemde taşeron firmaya artı puan olarak yansıması varsayılan bir durumdur. Mekanik tesisatın uygulanması aşamasında işin hatasız ve doğru maliyetle yapılmasında, mekanik tesisat metraj hizmetinin önemi ön plana çıkmaktadır. Çünkü bir işi yapmaya başlamadan önce o işte ne kadar malzeme kullanacağınızı ve ne kadara mal edeceğinizi bilmek size işinizi hatasız ve karlı bir kazançla yönetmenizi sağlayacaktır.

mekaniktesaisat

Ülkemizde mekanik tesisat metraj hizmetini inşaat firmaları ve belli kapasitenin üstündeki mekanik tesisat firmaları genellikle kendi bünyesinde çalıştırdığı tecrübeli makine mühendisleri tarafından yaptırmaktadır. Ayrıca bu hizmeti ülkemizdeki belli başlı firmalar tasarladıkları yazılımlarla, mekanik keşif ve yaklaşık maliyet adı altında bu hizmeti vermektedir. Ancak yukarıda da belirtiğim gibi bu hizmetin önemi yaklaşık değerlerden ziyada kesin sonuca en yakın değeri bulmaktan geçmektedir. Ayrıca çizilen mekanik tesisat projelerinde yapılan hatalar ve uygulama esnasında karşılaşılan problemlerde, mekanik tesisat metraj hizmetinin kesin sonucunu düşürmektedir.

Bu anlamda hizmet veren ve mekanik tesisat metraj hizmetini farklı boyuta taşıyıp hem mekanik metrajı hatasız çıkartıp hemde projelerin çizim esnasında yapılan hatalar ve uygulama esnasında yaşanan problemleri ortadan kaldıracak, yazılımlar üzerinde çalışan arge firmaları bulunmaktadır. Bu firmalardan Duranka Teknoloji, engin tecrübeli mühendisleriyle mekanik tesisat metraj hizmetini kaliteli vermek için üzerine çalıştıkları yazılımdan ziyade mühendisleriyle bu hizmeti onlardan sağlayabilirsiniz.

Projenizi uygularken de metraj hizmetinin büyük önemi vardır. Çünkü yapacağınız işin bütün detaylarını bilerek işe başlamış olursunuz. Size malzeme alımlarında tasarruf yapmanıza yardımcı olur. Ayrıca uygulama aşamasında iş takibinden tutun, usta anlaşmalarındaki kolaylıklarına kadar birçok faydası ile işinizi daha kârlı yapmanıza yardımcı olur.

  Ayrıca Türkiye de birçok kurum tarafından çizilen projeler eğer tecrübeli mühendisler yada alanında uzman bir firma tarafından çizilmediği zaman mekanik projeler ciddi hatalar ile piyasaya çıkmaktadır. Bu durumda da yine mekanik tesisat metraj hizmetinin önemini görmekteyiz. Metraj yapılırken projenin bütün detayları tekrar kontrol edilerek, profesyonel bir çalışma yapılmaktadır.

mekanik__mekanik_tesisat

Türkiye nin en bilindik markalarının en güncel fiyat listeleri kullanılarak hazırlanan teklifiniz sayesinde projenizin maliyetini doğru belirleyin. Uygulama aşamasında alım yaparken de büyük kolaylık sağlayan bu hizmet sayesinde işleriniz hızlanır. Metrajı yapılan bütün kalemleri tek tek marka belirtilerek yapılan çalışma ile projenizin bütün detaylarına ve alım yapacağınız bütün ürünlere hakim olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir