Tanıtım
OKUDUĞUNUZ KONU
Yeni Web Tarayıcısı Vivaldi Karşınızda
0

Yeni Web Tarayıcısı Vivaldi Karşınızda

Yazar : Enes Çiftçi21 Mayıs 2016

Google Chrome bilgisayarınızı kasıyor mu? İnternet Explorer’dan gına mı geldi? Yeni bir şeyler mi denemek istiyorsun ? O zaman seni şöyle alalım.Operadan ayrılan Jon Von Tetzchner Ocak 2015’te Chromium tabanlı yepyeni bir tarayıcı yayınlayacaklarını duyurmuştu. Biraz bahsedelim şu “Vivaldi” adlı tarayıcıdan.

Öncelikle en önemli özelliği az ram kullanıp bilgisayarınızı en az yoran tarayıcımız bu konuda Google Chrome’a göre 3 kat daha verimli ayrıca adres çubuğunun hemen sağında sayfa yüklenirken harcanan veriyi MB türünde göstermesi kontrollü bir kullanım sunuyor

Windows 8 ile birlikte gelen ekranı ikiye bölme özelliğinin bir benzeri hali hazırda bu tarayıcıya eklenmiş durumda. Araştırmacılar için harika bir araç o an işinize yarayacağını düşündüğünüz metni seçip kaydedebilirsiniz. Vivaldi o anda hangi sayfada gezindiğinizi hatırlıyor ve hatta ekran görüntüsü almanıza olanak sağlıyor.

Chromium tabanlı olması Google Chrome’da kullandığınız bütün eklentileri aynı şekilde Vivaldi’de de kullanmanıza olanak sağlıyor ve bu neden Vivaldi sorusuna bir cevap daha olarak ekleniyor.

Web panelleri sayesinde web sayfalarını Vivaldi’nin yan panelinde görüntüleyebilir, Webde gezinirken bir yandan tweetlerinize bakabilir, Facebook iletilerinizi görebilir ve arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz.

Yüklenen sayfanın ana rengini adres çubuğuna yansıtıp göze daha hoş gelen bir kullanım sunan Vivaldi varsayılan olarak Yandex arama motoru ile geliyor dilerseniz bunu ayarlardan değiştirip dilerseniz Yandex’i kullanmaya devam edebilirsiniz. Şuan tarayıcıyı sadece Windows için yayınlayan Vivaldi diğer işletim sistemleri için çalışmalarını devam ettiriyor.

Son söze gelecek olursak kararlı sürümünün yayınlandığı günden bu yana Google Chrome’un rakipleri arasında ilk sıraya yerleşen Vivaldi kullanmaya değer görünüyor.

Dilerseniz buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz https://vivaldi.com

SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
60%
İlginç
20%
Eh İşte
0%
Anlamadım
0%
Kötü
20%
Berbat
0%
YAZAR HAKKINDA
Enes Çiftçi
Enes Çiftçi
Edirne Trakya Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği 1. sınıf öğrencisiyim C# ve SQL ile uğraşıyorum.
YORUMLAR

YORUM YAP