Arduino
OKUDUĞUNUZ KONU
Tinylab İlk İzlenimlerim
0

Tinylab İlk İzlenimlerim

Yazar : Emre Demirkol3 Eylül 2016

Herkese merhabalar sizlere çok güzel bir karttan bahsedeceğim bu kart yerli bir  kart olmasıyla beraber sizlere sunduğu kolaylıklarla göz dolduran bir kart normalde tinylab’in üzerindekileri bir arduino’ya bağlama çalışırsak uzun bir süreye ve uğraşa ihtiyacımız olacak ama tinylab’te bu durum ortadan kalkıyor bende bir süredir tinylab’le çalışıyorum ve neredeyse artık arduino’ya elim gitmiyor diyebilirim . Çok uygun sayılmaz ancak arduino’da tinylab üzerindeki bütün parçaları almamız neredeyse aynı fiyata geliyor ama tinylab’de jumper kablo ihtiyacınız yok ve yer ihtiyacınızda yok yani tinylab kartı ile ister yatağınızda ister bir kafede istediğiniz yerde çalışabilirsiniz . Tinylab’i satın aldığınızda  çok güzel bir muhafaza kutusu ile geliyor.

tinylab

Tinylab kartı ROBOTİSTAN tarafında yapılmış olup yurt dışı ve yurt içinde çok güzel destekler topladı ve edindiğim bilgilere göre bu kartın 2. si geliyor ve versiyon 2 de bir çok yeni eklentide olacak diye duydum hadi bakalım bekleyip göreceğiz . Yurt dışı ve yurt içinde bir çok kişi bekliyor Tinylab’i ve yakın zamanda seri üretime de geçti ve artık sizlerde satın alabilirsiniz .

tinylab3

Şimdide bu kartın üzerinde neler olduğundan biraz bahsedelim üzerinde arduino leonardo bulunduruyor ve bunu aynı normal bir uno programlar gibi programlaya biliyorsunuz . Alttaki fotoğrafta  üzerinde neler olduğu detaylı şekilde verilmiş , üzerinde röle modülü  ,16X2 LCD , 7 segment led  gibi bir çok şeyi barındırıyor bu barındırdığı modülleri kırmızı sigortaları ile kontrol edebiliyorsunuz ve mesela bir buzzer kullanacak iseniz buzzer ın altında hangi pine bağlı olduğu yazıyor sizde bu şekilde kodlarını yazarken kolay bir şekilde yazabiliyorsunuz.

tinylab2

Youtube’de tinylab’i inceleyen ve uygulama geliştiren kanallar var ve ayrıca Fixlab ve http://www.tinylab.cc/ adresinden daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz .

SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
81%
İlginç
10%
Eh İşte
3%
Anlamadım
3%
Kötü
0%
Berbat
3%
YAZAR HAKKINDA
Emre Demirkol
Emre Demirkol
çocukluğumdan beri elektriğe ve elektroniğe ilgi duymuş biriyim neredeyse 3-4 yıl önce arduino ve raspberry pi ile tanıştım daha öncesinden aldığım yazılımsal eğitimler sayesinde arduino ve raspberry pi konusunda hızlıca ilerlememe neden oldu .Halen kendimi sürekli geliştiriyorum bir yandan okuyorum bir yandan da 2 firmanın mekatronik mühendisliği görevini üstleniyorum.
YORUMLAR

YORUM YAP