Teknoloji
OKUDUĞUNUZ KONU
Tesla Motor Otomatik Yılan Şarj Cihazı
1

Tesla Motor Otomatik Yılan Şarj Cihazı

Yazar : Murat Duran7 Ağustos 2015

Elektrikli araba konusunda dünya devi olarak nitelendirebileceğimiz Tesla motor firması.Yeni bir şarj cihazı üzerinde çalışmalara başlamıştı.Geçenlerde medya ile paylaşılan video elektrikli araba piyasasına bomba gibi düştü.Otomatik olarak elektrik soketini bulup şarj işlemini başlatan yılan görünümlü bir şarj cihazı.Tüm şarj istasyonlarına  bu snakelike ismindeki otomatik şarj cihazlarından koymayı planlıyor.

Ürettikleri arabalar sadece elektrikli araba değil.Akıllı araba olarak nitelendirebileceğimiz yeni bir konsept.Sürücüsüz mod özelliği ile kendi kendine gidebilme özelliğine sahip.

Elon Musk 2014 yılında twitterdan bu tür bir şarj cihazı üzerinde çalıştıklarını belirtmişti.Yıl 2015 aradan yaklaşık 9 ay gibi bir süre geçti ve ürün prototip aşamasına geldi.Geçmiş yıllarda tesla motorun sahip olduğu elektrikli araçlarla ilgili patentlerini open source olarak paylaşan Elon Musk bu sektörün gelişmesine ciddi katı sağlıyor.

Birçok girişimcinin örnek aldığı Elon Musk ses getirecek yatırımları ardı ardına yapıyor.Son girişimi Spacex bilim dünyası açısından müthiş bir çalışmaydı ama hüsranla sonuçlandı.Yine bu alanda çalışmayı bırakmayıp hatalarını yeniden gözden geçirip yoluna devam ediyor.

 

SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
57%
İlginç
29%
Eh İşte
0%
Anlamadım
0%
Kötü
14%
Berbat
0%
YAZAR HAKKINDA
Murat Duran
Murat Duran
Açık kaynak donanım ve yazılım geliştiricisiyim , mekanik ve robotik sistemler üzerinde çalışmalar yapmaktayım.Ayrıca bir start-up firması olan Proje Hocam 'ın kurucuyum.
1 YORUMLAR

YORUM YAP