Tasarım
OKUDUĞUNUZ KONU
Sıcak Hava Balonu Yapımı
0

Sıcak Hava Balonu Yapımı

Yazar : Murat Duran27 Haziran 2015

Evinizde bulunan bir kaç basit malzeme ile kendinizin yapabileceği sıcak hava akımının oluşturduğu etki ile uçan bir sıcak hava balonu nasıl yapılır bunu göreceğiz.

UYARI: Projeyi deniz veya Göl bent üzerinde havalandırın. Proje üzerinde yanıcı madde bulnduğu için düştüğü ve temas ettiği yüzeyde hasarlara sebep olur.Askeri alan ve Havalimanı Bulunan Yerlerde Lütfen Deneme Yapmayın.Kırsal kesimlerde Kuru Tahılların depolandığı ve hayvanların otlak alanlarının bulunduğu yerlerde denemeler yapmayın.Ayrıca proje deneme aşamasında yanıcı madde kullanacağımız için Söndürücü gaz veya SU hazır olarak bulunsun.

Proje İçin Gerekli Malzemeler

1- Streç film ( naylon çöp poşetide olur)
2- tahta veya çelik tel
3- mum veya yanıcı pamuk
4- bant yapıştırıcı
5- tiner , ispirto benzeri pamuğu alevlendirici kimyasal
6- eldiven gözlük (bunları takmayı unutmayın)

Teli çöp torbasının ağız kısmına şekilde görüldüğü gibi montaj ediyoruz. Teli torbanın etrafına birbirine eşit uzaklıkta bulunan dört noktadan bant yardımıyla yapıştırıyoruz. Aşağıda ki resimlerin üzerinden aşamaları uygulayabilirsiniz. Resimleri büyütmek için üzerine tıklayınız.Çöp torbasının ağzına sardığımız telin çap uzunluğunun yarısı kadar uzunluğuna şekilde görüldüğü gibi pamukları montaj ediyoruz.

Pamukların üzerine ispirto dökerek balonumuzu uçurabiliriz. Arkadaşlar projemizi denerken lütfen yukarıda belirttiğimiz uyarıları dikkat edin. Yanınızda yangın söndürme cihazı veya su bulundurun.

SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
37%
İlginç
29%
Eh İşte
2%
Anlamadım
12%
Kötü
5%
Berbat
15%
YAZAR HAKKINDA
Murat Duran
Murat Duran
Açık kaynak donanım ve yazılım geliştiricisiyim , mekanik ve robotik sistemler üzerinde çalışmalar yapmaktayım.Ayrıca bir start-up firması olan Proje Hocam 'ın kurucuyum.
YORUMLAR

YORUM YAP