Teknoloji
OKUDUĞUNUZ KONU
Sherp 4×4 Arazi Aracı ATV
0

Sherp 4×4 Arazi Aracı ATV

Yazar : Eda Baysal11 Şubat 2016

Sherp 4×4 ruların geliştirip ürettiği ATV tipi kara aracıdır. ATV nin açılımı All Terrain Vehicle yani her zemine uygun araç demektir ki bu araba bu ismi sonuna kadar hak ediyor.Günümüzde 4 tekerlekli motosikletlere bu isim verilse de gerçeği yansıtmamaktadır.Rus mühendislerin su samurunu örnek alarak geliştirdikleri bu ATV su yüzeyinde batmadan ilerleyebilmektedir.

Proje hocam yöneticisi Murat beyin 4×4 robotuna benzeyen bu araba zorlu koşullarda hareket edebilme yeteneğine sahiptir.Dev lastiklere sahip araç her zemine tutunabilmektedir bu sayede ister suda ister karada , ister buz üzerinde hareket edebilmektedir.Yukarıdaki videoyu izlerseniz ne demek istediğimi anlayacaksınızdır.

Çok büyük bir motora sahip gibi görünse de aslında öyle değil , 1500 cc atmosferik dizel motora sahip 44hp gücündeki motor ile araç 5 ileri şansızaman ile 45 km hıza çıkabilmektedir.Yüksüz ağırlığı 1300 kg olan bu araç motor özellikleri ve performansı ile görenleri duyanları şaşkına çevirmekte.

Sherp, 50.000 dolar ile 70.000 dolar arasında satılmaktadır ,rus yapımı cihazlar gibi buda bir kalite harikası.Kolay klay bozulmayan ve bozulduğu zaman çok kolaylıkla tamir edilebilen bir yapıya sahiptir.

SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
71%
İlginç
29%
Eh İşte
0%
Anlamadım
0%
Kötü
0%
Berbat
0%
YAZAR HAKKINDA
Eda Baysal
Bilgisayar mühendisiyim , gömülü sistemler ve IoT üzerinde çalışmalar yapmaktayım.Proje Hocam sitesini uzun zamandır takip ediyordum ve bu oluşumun içerisinde olmak istedim.Bu sitede yazılarımı paylaşıp sizlere yararlı olmak istiyorum
0 YORUMLAR

YORUM YAP