Teknoloji
OKUDUĞUNUZ KONU
Samsung Firması Güvenli Tır Projesi / Safety Truck
0

Samsung Firması Güvenli Tır Projesi / Safety Truck

Yazar : Murat Duran26 Haziran 2015

Samsung firması yaygınlaşan tır sollama sonrası kazaları önlemek için yeni bir proje geliştirdi.Projede tır dorsesinin en arkasına yerleştirilen ekrana tırın sollama yapılacak bölümü canlı olarak kameraya alınmakta ve arkadaki otombil şöförü sollama yapacağı yolu net bir şekilde görmekte.Bu proje tüm tırlara entegre edildiğinde tır sollama sonrası kazalar en aza inecektir.

Şirket,’The Safety Truck’ adı verilen proje kapsamında hatalı sollama nedeniyle meydana gelen trafik kazalarının büyük ölçüde önlenmiş olacağını belirtiyor.

Projeyi tanıtmak için bir TIR’ı modifiye eden Samsung, sistemi görücüye çıkardı. TIR’ın önüne kameralar yerleştiren firma, bu kameralar aracılığıyla yol görüntüsünü aracın arkasındaki 4 büyük ekrana yansıtarak arkadaki aracın sürücüsünün karşı şeritten gelen araç olup olmadığını görmesini sağlıyor.

Ne zaman piyasaya sürüleceğine dair bir bilgi bulunmayan söz konusu sistem hem gece hem gündüz çalışıyor.

SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
100%
İlginç
0%
Eh İşte
0%
Anlamadım
0%
Kötü
0%
Berbat
0%
YAZAR HAKKINDA
Murat Duran
Murat Duran
Açık kaynak donanım ve yazılım geliştiricisiyim , mekanik ve robotik sistemler üzerinde çalışmalar yapmaktayım.Ayrıca bir start-up firması olan Proje Hocam 'ın kurucuyum.
YORUMLAR

YORUM YAP