Haberler
OKUDUĞUNUZ KONU
Robokan 2016 Robot Yarışması
0

Robokan 2016 Robot Yarışması

Yazar : Murat Duran10 Şubat 2016

Okan üniversite bu yıl ilk kez düzenleyeceği Robokan 2016 robot yarışmasını tuzla kampüsünde gerçekleştirecektir.Üniversite bünyesinde 2012 yılında kurulan Mekatronik kulübü tarafından organizasyonu yapılan yarışmaya Türkiye’nin her yerinden katılımcılara açıktır.İster üniversite öğrencisi olun ister ilköğretim öğrencisi , isterseniz de herhangi bir okulda okumuyor olun bu yarışmada kısıtlama yok herkes katılabilir.

Robokan 2016 yarışmasına robot ve teknolojileri alanında çalışma yapan kişileri aynı organizasyon da bir araya getirmek için düzenlenmiştir.Birbirinden ilgi çeken seminer ve yarışmanın yapılacağı ve 2 gün boyunca sürecek bu etkinlikte Sumo, Mini Sumo ve Çizgi İzleyen olmak üzere 3 ayrı kategoride kayıt yaptırmış robotlar kendi aralarında kıran kırana rekabet edecektir.

Kategori başına 5000 TL olmak üzere toplam 15.000 TL ödül ve dereceye giren ekiplere burs imkanı sağlanacaktır.Yarışmaya katılmak için kulübün resmi sayfasından Robot Kayıt bölümünden ön kayıt yapılması gerekmektedir.

robokan

Yarışma kuralları ve detaylı bilgiler için Kulübün web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

  • Web sitesi : http://www.okanmekatronik.com
  • Facebook : https://www.facebook.com/omekatronik
  • Twitter : https://twitter.com/OkanMekatronik
  • İnstagram : https://www.instagram.com/omkokanmekatronik/
SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
67%
İlginç
0%
Eh İşte
33%
Anlamadım
0%
Kötü
0%
Berbat
0%
YAZAR HAKKINDA
Murat Duran
Murat Duran
Açık kaynak donanım ve yazılım geliştiricisiyim , mekanik ve robotik sistemler üzerinde çalışmalar yapmaktayım.Ayrıca bir start-up firması olan Proje Hocam 'ın kurucuyum.
YORUMLAR

YORUM YAP