Teknoloji
OKUDUĞUNUZ KONU
Plastik Şişeden Havalı Silah Yapımı
1

Plastik Şişeden Havalı Silah Yapımı

Yazar : Murat Duran26 Haziran 2015

Havalı silah yapımı biraz tehlikeli bir projedir.Bu yüzden projeyi yapan kişiler bütün sorumluluğu üzerine alırlar.Yaparken ve kullanırken çok dikkatli olmanız gerekir.Aksi halde çevrenizdekilere zarar verebilirsiniz.Projemiz paintball silahlarının çalışma mantığıyla çalışmaktadır.Bildiğiniz gibi paintball silahları hava ile mermi gönderiyor burada da aynı mantık geçerli.Projeyi yapmak için video , resim ve anlatımlardan yararlanınız.Daha faydalı bir şeyler yapmak isterseniz Arduino Projeleri bölümüne bakabilirsiniz.

Silahı çalıştırırken kompresör basıncını en azdan yükselterek uygulayın.Aksi halde elinizdeki şişe patlayabilir.Tehlikeli bir alet olduğundan yaparken ve kullanırken çok dikkatli olun yaralanabilirsiniz.

Malzmeler

1- Plastik şişe
2- Kompresör başlığı
3- Namlu için delikli çubuk.
4- Mermi için malzeme

Öncelikle plastik şişenize bir delik açık delik çok büyük olmasın kompresör başlığı girebilecek kadar.Sonrasında kompresör başlığını bağlayın.Diğer işlem ise namlu yerleşimi.Bunun için şişenin kapağını delin ve namlu için boruyu yerleştirin.

Burada sağlam bir boru kullanmalısınız ve kapaktaki delik boşluklarını silikonla veya sağlam bir yapıştırıcı ile hava geçirmez yapmalısınız.Silikonun kuruması için en az 4-5 saat silahı kullanmayın.

Sonrasın şişe içerisine mermi doldurarak ve kompresöre bağlayarak ateşleme yapabilirsiniz.Projemizin basitçe çalışma mantığından bahsedersek.Şişe içerisine kompresör ile basınçlı hava doldurulur ve hava şişenin tek açık çıkışı olan borudan çıkmasına zorlanır , boru içerisinde boncuk olduğundan hava ile birlikte boncuklar da gider.Detaylı anlatım için videoyu izleyiniz.

SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
43%
İlginç
12%
Eh İşte
12%
Anlamadım
10%
Kötü
10%
Berbat
14%
YAZAR HAKKINDA
Murat Duran
Murat Duran
Açık kaynak donanım ve yazılım geliştiricisiyim , mekanik ve robotik sistemler üzerinde çalışmalar yapmaktayım.Ayrıca bir start-up firması olan Proje Hocam 'ın kurucuyum.
1 YORUMLAR
  • İsimsiz
    29 Haziran 2017 at 19:58

    Merhaba ben bir fikir almak istiyorum???
    Acaba sıkılan bir kurşunu etkisiz hale getire bilmek mümkün mü?

YORUM YAP