Teknoloji
OKUDUĞUNUZ KONU
Parrot Bebop Drone Ürün İncelemesi
0

Parrot Bebop Drone Ürün İncelemesi

Yazar : Murat Duran2 Ağustos 2015

Yeni nesil oyuncak dediğimizde ilk aklımıza gelen mutlaka dronlar yani insansız hava araçları gelecektir.Parrot Bebop bu deneyimi en son seviyeye ulaştırmış.14 mp entegre kamarası ile hava çekimlerinizi yüksek kalitede yapabileceksiniz.Bebop Drone 3 eksenli özel bir görüntü sabitleme sistemine sahiptir. Drone’un eğimi ve havadaki türbülansların etkisi nasıl olursa olsun sabit bir görüntü açısı yakalarsınız.Kurulumu yaptıktan sonra akıllı telefon veya tabletinizden canlı olarak görüntü aktarımı sağlayabilirsiniz.

Manevra kabiliyeti son derece iyi olan Parrot Bebop muadillerine göre de son derece dayanıklı.Ayrıca ultra duyarlı kontrol kumandası üzerine tablet yerleştirerek sürüş deneyiminizi artıra bilirsiniz.Wifi üzerinden kontrol ve görüntü aktarımı sağlayan bu sistem ile profesyonel çekim deneyimi yaşayacaksınız.

Şuandaki satış fiyatı : 3300 TL civarındadır.

picto_gps_BEBOPEn iyi GPS fonksiyonları
Uçuş sırasında hassas bir pilotaja çok yardımcı olan gerçek zamanlı veriler ekranda gösterilir. Bu benzersiz uçuş verileri Bebop Drone’un 3 eksen üzerinde dijital olarak stabilize edilen görüntü kalitesinden en iyi şekilde yararlanmak için çok önemlidir. Sesli uyarılara ek olarak ekran üstünde bütün gerekli bilgilerin sunulması Bebop Drone’un kullanımını daha da kolaylaştırır. Bu bilgiler arasında Bebop Drone’um nerede bulunduğu, hangi uzaklıkta bulunduğu ve hangi yükseklikte uçtuğuna ek olarak ufuk çizgisi kontrolü de bulunmaktadır.

picto_Wifi_BEBOPBebop Drone kendi Wi-Fi ağını oluşturur
MIMO teknolojisi destekli Wi-Fi bağlantısı: Parrot Bebop Drone MIMO modunda 2,4 GHz ve 5 GHz değerindeki iki frekansı desteklemeyi sağlayan dual-bantlı iki adet Wi-Fi antene sahiptir. Ağdaki yoğunluğa göre artık istediğiniz frekansı seçebilirsiniz.

 

picto_Return_BEBOPReturn Home
Yükseklik 10 metrenin üzerindeyken “Eve Dön” butonuna basarsanız Bebop Drone’unuz doğrudan başlangıç pozisyonuna geri döner. Eğer yükseklik 10 metre veya daha düşükse kalkış noktasına dönmeden önce, drone kendini otomatik olarak 10 metreye sabitler ve eve dönüşü düz bir çizgide tamamlar. Kalkış pozisyonuna döndüğü zaman Bebop durur ve yerden 2 metre yükseklikte sabit bekler.

picto_180_BEBOPKullanıcı tarafından kontrol edilen 180 derecelik görüş açısı
Kameranın çekim açısını baş parmağınızın tek bir hareketi ile, uygulamanın içinden kontrol edebilirsiniz. 180 derecelik yatay hareket tamamen dijitaldir ve drone’unuzun hareketlerini etkilemez.

Drone alacaklara tavsiye edebileceğimiz çok pahalı olmayan bir üründür.Özellikleri ve fiyatına göre diğer örneklerinden hemen ayrılır.Özellikle gelişmiş kumandası benim dikkatimi çeken ilk özelliğiydi.

SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
70%
İlginç
20%
Eh İşte
10%
Anlamadım
0%
Kötü
0%
Berbat
0%
YAZAR HAKKINDA
Murat Duran
Murat Duran
Açık kaynak donanım ve yazılım geliştiricisiyim , mekanik ve robotik sistemler üzerinde çalışmalar yapmaktayım.Ayrıca bir start-up firması olan Proje Hocam 'ın kurucuyum.
YORUMLAR

YORUM YAP