Haberler
OKUDUĞUNUZ KONU
ODTÜ Makina Mühendisliği Bölümü Öğrenci Projeleri
0

ODTÜ Makina Mühendisliği Bölümü Öğrenci Projeleri

Yazar : Murat Duran19 Eylül 2015

Odtü makine mühendisliğinin bu yılki öğrenci projeleri sergilenmişti.Bunu video olarak hazırlamışlar ilgimizi çekti paylaşmak istedik.Türkiye’nin en prestijli makine mühendisliği bölümü tabi ki de ODTÜ de.Öğrencilerin çıkardıkları projeler gerçekten görülmeye değer.Kimisi kendini aşıp daha önce görmediğimiz türden uygulamalar yapmış.Kimiside hemen hemen herkesin yaptığı bir uygulamayı yapmayı tercih etmiş.Ama yine de güzel projeler çıkarmışlar.

Video da şunu fark ettim ki yapıla şey ne olursa olsun , tanıtımını yapmak çok başka bir şey.Belki yapılan projenin çok bir işlevi yok belkide hiç kullanmayacağımız bir şey ama tanıtım onu öyle bir anlatıyor ki sanki dünyayı kurtarmış gibi.Amerika tanıtım işini iyi yapıyor.Ülkemizde de bunun geliştiğini görmek güzel.

Diğer üniversitelere de umarım bu tarz uygulamalar gelir.Yaptığın bir icadı veya cihazı eğer ki tanıtamıyorsan insanlığa sağlayacağı yararlardan bahsedemiyorsan hiç bir anlamı kalmıyor.

SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
55%
İlginç
32%
Eh İşte
0%
Anlamadım
0%
Kötü
9%
Berbat
5%
YAZAR HAKKINDA
Murat Duran
Murat Duran
Açık kaynak donanım ve yazılım geliştiricisiyim , mekanik ve robotik sistemler üzerinde çalışmalar yapmaktayım.Ayrıca bir start-up firması olan Proje Hocam 'ın kurucuyum.
YORUMLAR

YORUM YAP