Bilgisayar
OKUDUĞUNUZ KONU
Mühendisler İçin Android Uygulamalar
0

Mühendisler İçin Android Uygulamalar

Yazar : Murat Duran20 Temmuz 2015

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri telefonları hep eğlence amaçlı kullandık ama inanamayacağınız kadar çok geniş bir uygulama kütüphanesi mevcut.Örneğin mühendisler ve mühendislik öğrencileri için bir sürü uygulama mevcut hepside hatanızı kolaylaştıracak ve bilgiye direk ulaşabileceğiniz türden android uygulamalar.

İlk uygulamamız Elektrodroid

Bu uygulama genelde elektrik elektronik mühendisleri ve elektronikle yakından ilgilenen mühendislerin kullandığı bir uygulama çok fazla özelliği mevcut.Elektronikte lazım olabilecek hemen hemen tüm hesaplamalar ve araçlar uygulama ile ücretsiz gelmekte.

EveryCircuit

Bu program sayesinde elektronik çizimlerinizi kolaylıkla telefonunuzdan izleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.Program bizlere akım ve voltaj ayarı gibi imkanlarda sağlamaktadır. Bu ayarlar sayesinde daha temiz bir işçilikle güzel devreler çıkartmamız mümkün.Devredeki tüm birimleri ayarlayabilir frekans ayalarını kusursuz bir şekilde yapabilirsiniz.

Calculator ++

Bu program gelişmiş bir hesap makinesidir.Mühendisler için hazırlanmış bilimsel ağırlıklı hespaların hızlıca yapılabileceği bir programdır.Bir çok hesap makinesinden çok daha işlevseldir.

C4droid

Bu program ile c/c++ dillerinde programlar yazabilirsiniz.İnternet bağlantısına ihtiyaç duymadan derleme yapabilir hatalarınızı görebilirsiniz.Ayrıca güzelce hazırlanmış arayüzü sayesinde kodlarınız renklendirilir ve okuma kolaylığı sağlar.

Engineering Unit Converter

Bu uygulama hemen hemen tüm mühendislik dallarının kullandığı birimleri başka birimlere dönüştürmeye yaramaktadır.Birim çevirme konusunda iddalı bir program olan Engineering Unit Converter ücretsiz dağıtılması da ayrıca bir avantajdır.

Smart Tools

Bu program telefonunuzu bir cetvel olarak kullanmanızı sağlamaktadır.Ufak boyutlu nesnelerin ölçümü için idealdir.Program içerisinde kumpas, ses ölçme, gönye vb. gibi bütün ölçme aletlerini bulmanız mümkün.

AIDE

Bu uygulama java, xml, android sdk, c / c++, android NDK ile uygulamalar geliştirmeye yarayan bir programdır.C4droid uygulamasından çok daha gelişmiştir.Derleme işlemlerini telefonunuzdan yapabilirsiniz.Aynı zamanda .apk olarak çıktı alabilirsiniz.

SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
64%
İlginç
14%
Eh İşte
14%
Anlamadım
0%
Kötü
0%
Berbat
7%
YAZAR HAKKINDA
Murat Duran
Murat Duran
Açık kaynak donanım ve yazılım geliştiricisiyim , mekanik ve robotik sistemler üzerinde çalışmalar yapmaktayım.Ayrıca bir start-up firması olan Proje Hocam 'ın kurucuyum.
YORUMLAR

YORUM YAP