Haberler
OKUDUĞUNUZ KONU
Mufe Robot Olimpiyatları Değerlendirmesi
0

Mufe Robot Olimpiyatları Değerlendirmesi

Yazar : Murat Duran2 Mart 2016

Bu yıl ilki düzenlenen ve medya sponsorluğunuz üstlendiğimiz Marmara üniversitesi Mufe robot olimpiyatlarında robotları görmek için Robimek kurucu Sezgin Gül ve Atugem yönetim kurulu başkanı Ali Necip Nursoy ile beraber oradaydık.Cumartesi günü akşama doğru organizasyon alanına gidebildik , birkaç yarış izleyip otelimize döndük.Yarışların 2. gününde mini sumo yarışları gerçekten çok zevkliydi kıran kırana bir mücadeleye şahit olduk.

Serbest kategoride yarışan yarışmacılardan da inovatif birbirinden ilgi çeken çalışmalar sergilenmişti.En beğendiğim uygulama ise EMG kontrollü tekerlekli sandalye idi.

Yine yarışların 2. gününde robotenis vardı , ilginç tasarımlara sahip robotlar rakiplerinin sahalarına daha fazla top göndermeye çalışıyorlardı.Yarışmalarda şunu bir kez daha gördük ki kontrol olarak RC her zaman daha kararlı , bazı robotlar bluetooth üzerinden telefon ile kontrol ediliyordu , bağlantılarda çoğu zaman kopukluk oluyor.

mufeorganizasyon (1)

Genel itibari ile eğlenceli bir yarışmaydı Mufe takımı oldukça başarılı bir iş çıkarmışlar ikramlar hediyeler vs hepsi birbirinden güzeldi.Böyle çalışmaların diğer organizasyonlara da örnek olması dileğiyle.

SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
75%
İlginç
25%
Eh İşte
0%
Anlamadım
0%
Kötü
0%
Berbat
0%
YAZAR HAKKINDA
Murat Duran
Murat Duran
Açık kaynak donanım ve yazılım geliştiricisiyim , mekanik ve robotik sistemler üzerinde çalışmalar yapmaktayım.Ayrıca bir start-up firması olan Proje Hocam 'ın kurucuyum.
YORUMLAR

YORUM YAP