Tanıtım
OKUDUĞUNUZ KONU
Mekanik Tesisat Metraj Hizmeti
3

Mekanik Tesisat Metraj Hizmeti

Yazar : Murat Duran23 Ekim 2016
Metraj Fiyat Teklifi Al
TieMech Mühendislik ve Yazılım olarak Ata Teknokent bünyesinde kurumsal anlamda verdiğimiz mekanik tesisat metraj ve keşif hizmetini firmamız bünyesinden sağlayabilirsiniz. "Yukarıdaki Linkten Teklif Alabilirsiniz"

Mekanik tesisat, inşaat sektörünün bir alt dalı olarak belirtilebilir. Kontrolünün ve yönetiminin makine mühendisleri tarafından yapılan, bir binanın ısıtma, havalandırma, sıhhi ve yangın tesisatı gibi kısımlarından oluşur.Ülkemizde inşaat sektörünün yaygınlığını düşündüğümüzde bunun mekanik kısmı da önem kazanmaktadır.

Mekanik tesisat kısmının hatasız ve doğru maliyetle uygulanması hem işverene hemde taşeron firmaya artı puan olarak yansıması varsayılan bir durumdur. Mekanik tesisatın uygulanması aşamasında işin hatasız ve doğru maliyetle yapılmasında, mekanik tesisat metraj hizmetinin önemi ön plana çıkmaktadır. Çünkü bir işi yapmaya başlamadan önce o işte ne kadar malzeme kullanacağınızı ve ne kadara mal edeceğinizi bilmek size işinizi hatasız ve karlı bir kazançla yönetmenizi sağlayacaktır.

Ülkemizde mekanik tesisat metraj hizmetini inşaat firmaları ve belli kapasitenin üstündeki mekanik tesisat firmaları genellikle kendi bünyesinde çalıştırdığı tecrübeli makine mühendisleri tarafından yaptırmaktadır. Ayrıca bu hizmeti ülkemizdeki belli başlı firmalar tasarladıkları yazılımlarla, mekanik keşif ve yaklaşık maliyet adı altında bu hizmeti vermektedir. Ancak yukarıda da belirtiğim gibi bu hizmetin önemi yaklaşık değerlerden ziyada kesin sonuca en yakın değeri bulmaktan geçmektedir. Ayrıca çizilen mekanik tesisat projelerinde yapılan hatalar ve uygulama esnasında karşılaşılan problemlerde, mekanik tesisat metraj hizmetinin kesin sonucunu düşürmektedir.

mekanik__mekanik_tesisat

Bu anlamda hizmet veren ve mekanik tesisat metraj hizmetini farklı boyuta taşıyıp hem mekanik metrajı hatasız çıkartıp hemde projelerin çizim esnasında yapılan hatalar ve uygulama esnasında yaşanan problemleri ortadan kaldıracak, yazılımlar üzerinde çalışan arge firmaları bulunmaktadır. Bu firmalardan TieMech Mühendislik ve Yazılım, engin tecrübeli mühendisleriyle mekanik tesisat metraj hizmetini kaliteli vermek için üzerine çalıştıkları yazılımdan ziyade mühendisleriyle bu hizmeti onlardan sağlayabilirsiniz.

SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
96%
İlginç
4%
Eh İşte
0%
Anlamadım
0%
Kötü
0%
Berbat
0%
YAZAR HAKKINDA
Murat Duran
Murat Duran
Açık kaynak donanım ve yazılım geliştiricisiyim , mekanik ve robotik sistemler üzerinde çalışmalar yapmaktayım.Ayrıca bir start-up firması olan Proje Hocam 'ın kurucuyum.
3 YORUMLAR
 • Hakan Durmuş
  11 Şubat 2017 at 21:01

  Hizmetiniz kurumsal anlamda çok iyi ve başarılı, başarılarınız devamını dilerim.

 • fatih ka
  20 Haziran 2017 at 00:49

  Başarılı kayda değer çalışmalar başarılarınızın devamını dilerim

 • Tugay görmüş
  20 Haziran 2017 at 13:16

  Gerçekten bu sektörde çok başarılı bir firma uzman ve dinamik kadrosu ile işlerin zamanında ve sağlam bir şekilde bitmesini sağlıyorlar kesinlikle mekanik tesisat sektörüne ihtiyacı olan bir firma yada şahsın TieMech Mühendislik ve Yazılım firmasını tercih etmesini tavsiye ederim.

YORUM YAP