Bilgisayar
OKUDUĞUNUZ KONU
Matlab Harf Notu Hesaplama Programı
1

Matlab Harf Notu Hesaplama Programı

Yazar : Murat Duran9 Ağustos 2015

Atatürk üniversitesinin bağıl değerlendirme sistemine uygun olarak kodlanmış matlab harf notu programı.Program girilen notları bağıl değerlendirmeye alarak sınıfın ortalamasını , standart sapmasını ve sınıf düzeyini belirler.Ayrıca not dağılımlarını histogram ile gösterir.

Program Atatürk Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisi Adem Karaca tarafından istatistik ve olasılık dersinin ödevi olarak hazırlanmış.Buna benzer ödev alan arkadaşlar olursa bu kaynak onlar için ideal olacaktır.

Atatürk Üniversitesi Bağıl Değerlendirme Sistemi

a) Bir dersten (AA), (BA), (BB), (CB) ve (CC) notlarından birini alan öğrenci o dersi başarmış sayılır.

b) Bir dersten alınan (DC) ve (DD) notları, bu dersin “koşullu” olarak başarıldığını belirtir. (F) notu ise, başarısız öğrencilere verilir. (F) notu alan öğrenciler bu dersi verildiği ilk yarıyılda tekrarlarlar.

c) (M) notu, bir yükseköğretim kurumundan yatay geçişle kabul edilen veya Öğrenci Seçme Sınavına (ÖSS) girerek yeniden kayıt hakkı kazanan öğrencilerin ilgili programa intibaklarında, önceden izledikleri Yükseköğretim Programında almış oldukları ve Fakülte Yönetim Kurulu Kararı ile başarılı sayıldıkları dersler için kullanılır. Dikey Geçişle gelen öğrencilerin intibak eğitiminde aldıkları derslerin geçer notu (M) notu ile değerlendirilir. Diğer Yükseköğretim Kurumlarında alınan derslere ait geçer notlara da M notu verilir.

d) (G) notu, ortak zorunlu dersler için kullanılır. Başarı notu M ve G ile takdir edilen dersler ağırlıklı genel not ortalamasının hesaplanmasında değerlendirmeye katılmaz.

e) (D) notu, AGNO hesabında (F) notu işlemi görür. (D) ile değerlendirilen ders verildiği ilk yarıyılda tekrar alınır.

Matlab Projesinin İndir

SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
38%
İlginç
38%
Eh İşte
0%
Anlamadım
0%
Kötü
0%
Berbat
25%
YAZAR HAKKINDA
Murat Duran
Murat Duran
Açık kaynak donanım ve yazılım geliştiricisiyim , mekanik ve robotik sistemler üzerinde çalışmalar yapmaktayım.Ayrıca bir start-up firması olan Proje Hocam 'ın kurucuyum.
1 YORUMLAR
  • burak kaya
    30 Aralık 2015 at 14:03

    hocam matlaba yazdım ancak hata veriyor program çalışmadı, ayrıca dosyanın kaydı konusundada yardım ederseniz sevinirim teşekkürler

YORUM YAP