Tasarım
OKUDUĞUNUZ KONU
Mandallardan Dekoratif Avize Yapımı
1

Mandallardan Dekoratif Avize Yapımı

Yazar : Murat Duran11 Temmuz 2015

Evinize yeni bir avize almanız gerçekten pahalıya gelebilir.Bu proje ile evinize pahalı bir avize almanıza gerek kalmayacak.Hem ucuz hemde çok otantik ve şık bir avizeye sahip olacaksınız.Hatta daha önce kimsede görmediğiniz her evde karşılaşmadığınız türden bir avize olacak.Çünkü avizenin tasarımı size ait.

Öncelikle projede kullanılacak malzemelerimiz neler onlara bakalım.

1- Sık boşluklu bahçe teli kare olmasına dikkat edin.

2- Tahta çamaşır mandalı

3- Avizeyi tavana tutturmak için çengel

4- Üç adet metal daire ( telleri sabitlemek için)

Yapılacak ilk aşama metal daireler boyutunda kare bahçe telini kesmek.Daha sonra bahçe telini daire şekline getiriyorsunuz bu adamadan sonra düz tel ile sabitleyin.

En son aşamamız mandallar ile tasarım oluşturmak.En zevkli kısım bu olsa gerek.İster resimlerde gördüğünüz gibi aynısını yapın isterseniz de kendiniz yeni bir tasarım oluşturun burası size kalmış.Bu avize işinde çok farklı tasarımlar mevcuttur.Kendi hayal gücünüzü kullnarak yeni birşeyler ortaya çıkartabilirsiniz.

Piyasada güzel otantik bir avizenin fiyatı yaklaşık 200 tl civarlarında bu avizenin maliyeti ise maksimum 10 tl civarında.Fikir vermesi açısında gerçekten güzel bir proje mandalları sadece avize için değil farklı projeler içinde kullanabilirsiniz.

Ayrıca değiştirilebilme özelliğide mevcut yani sıkıldığınız zaman avizenin tasarımını değiştirebilirsiniz.Sonuçta mandalları yapıştırmadınız veya mandalları renkli bir şekilde boyayabilirsiniz.

SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
40%
İlginç
10%
Eh İşte
0%
Anlamadım
30%
Kötü
0%
Berbat
20%
YAZAR HAKKINDA
Murat Duran
Murat Duran
Açık kaynak donanım ve yazılım geliştiricisiyim , mekanik ve robotik sistemler üzerinde çalışmalar yapmaktayım.Ayrıca bir start-up firması olan Proje Hocam 'ın kurucuyum.
1 YORUMLAR

YORUM YAP