Haberler
OKUDUĞUNUZ KONU
IZTECH RoboLeague 2015 Kayıtları Başladı
0

IZTECH RoboLeague 2015 Kayıtları Başladı

Yazar : Murat Duran8 Ekim 2015

IZTECH RoboLeague 2015 kayıtları başladı, Türkiye’nin en prestijli robot yarışmalarından birisi olan IZTECH RoboLeague geçen sene 1000’in üzerinde robot meraklılarına ev sahipliği yaptı.Türkiye’de yeni yeni ortaya çıkan Tasarla-Yap-Yarıştır kategorisinin başvuruları 10/10/2015 tarihinde 23:59 ‘da sona erecektir.Hızlı davranmanızı tavsiye ediyoruz.Bu kategori yarışmanın en gözde kategorisidir.

Geleneksel robot kategorilerinin de yer aldığı yarışmada arazi kategorisinde zorlu parkurlar sizi bekliyor.4×4 uzaktan kumandalı araçların göletten çamurlardan ve zorlu çakıl yollardan nasıl geçtiğini izleyebilir veya bu kategoriye sizde araçlarınızla katılabilirsiniz.

Tasarla ,Yap ,Yarıştır Kategorisi

Sınırlı sürede, belli bir temada, amaca en uygun, robotların tasarlanıp, K’nex parçalarıyla birleştirilip, programlanıp yarıştırılmasına dayanır.

  • Tasarla-Yap-Yarıştır kategorisinde maksimum 15 grup yarışacaktır. Başvuran grupların arasında eleme yapılması için ekibinizi ve kategoriye neden katılmak istediğinizi anlatan kısa bir niyet mektubu yazıp irlbasvuru@gmail.com adresine gönderiniz. Asil ve yedek yarışmacılar başvurular bitince mail olarak bildirilecektir.
  • Tüm parçalar tarafımızdan sağlanıp herkesin eşit seviyede başlaması amaçlanmıştır, dışarıdan herhangi başka bir elektronik malzeme getirilmeyecektir.
  • Yarışma 24 saat sürecektir. Bu süre zarfında tamamlanmayan robotlar değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • 24 saatlik yapım süresinin ardından robotlar yarışacaklardır. Ayrıca mekanik, yazılımsal ve endüstriyel tasarımları açısından öğretim üyeleri ve sponsor firmalarımızdan oluşan jüri tarafından değerlendirilecektir. Dereceye giren yarışmacılarımıza kapanış töreninde ödülleri verilecektir.

Yarışmaya Kayıt Olmak İçin Tıklayın

SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
100%
İlginç
0%
Eh İşte
0%
Anlamadım
0%
Kötü
0%
Berbat
0%
YAZAR HAKKINDA
Murat Duran
Murat Duran
Açık kaynak donanım ve yazılım geliştiricisiyim , mekanik ve robotik sistemler üzerinde çalışmalar yapmaktayım.Ayrıca bir start-up firması olan Proje Hocam 'ın kurucuyum.
YORUMLAR

YORUM YAP