Haberler
OKUDUĞUNUZ KONU
İstanbul Mini Maker Faire 10 Ekim’de
0

İstanbul Mini Maker Faire 10 Ekim’de

Yazar : Eda Baysal4 Ekim 2015

Mini Maker Faire geçtiğimiz sene ilk kez İstanbul’da düzenlenmişti.Bu yıl ikincisi Santral İstanbul’da 10-11 ekimde sizleri bekliyor.Geçen yıl beklentinin üzerinde bir yoğunlukla gerçekleştirilen etkinliğe bu yıl ise 6 bin civarında ziyaretçinin gelmesi bekleniyor, yine geçen sene 150 den fazla maker stant açmıştı bu yıl 200 civarı maker’ın stant açması hedefleniyor.

Stantlarda yeni model 3D printerlar , arduino , raspberry pi , intel galileo gibi günümüzde işlerimizi kolaylaştıran ürünlerde sergilenecek.Satış yapan firmalarla iletişime geçebilir güzel bağlantılar kurabilirsiniz.

makerfaire

Organizasyon bu yıl İstanbul Bilgi üniversitesinin santralistanbul kampüsünde düzenlenecek.Eğitim, Mekatronik, Atölye, Sanat ve Promaker bölümlerinde birbirinden ilginç projeler ve icatlar sergilenecek.Bilim ve teknoloji tutkunu gençlerin mutlaka gitmesini tavsiye ettiğim bir fuar.Amerika’da Maker günleri olarak düzenlenen etkinlik Beyaz Sarayda düzenlenmekte.

Kendin yap kültürünün bir üst seviyesi olan maker faire ülkemizde henüz yeni yaygınlaşan bir oluşum ancak.Mühendislik ve eğitimci insanlarımızın verdiği destekle çok hızlı bir şekilde gelişme göstermektedir.Özellikle editörlüğünü yaptığım Proje Hocam sitesi ülkemizde maker kültürünün gelişmesi için büyük destek vermektedir ve bu alanda Türkçe kaynak oluşturmak için yola çıkmıştır.

10-11 Ekimde müsaitseniz mutlaka bu etkinliğe katılmalısınız.Etkinliğe ücretsiz kayıt olmak için tıklayın.

SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
64%
İlginç
18%
Eh İşte
0%
Anlamadım
0%
Kötü
0%
Berbat
18%
YAZAR HAKKINDA
Eda Baysal
Bilgisayar mühendisiyim , gömülü sistemler ve IoT üzerinde çalışmalar yapmaktayım.Proje Hocam sitesini uzun zamandır takip ediyordum ve bu oluşumun içerisinde olmak istedim.Bu sitede yazılarımı paylaşıp sizlere yararlı olmak istiyorum
YORUMLAR

YORUM YAP