Haberler
OKUDUĞUNUZ KONU
İnovasyon
0

İnovasyon

Yazar : Mazhar Erdem Özdemir6 Ocak 2017

Herkese merhaba, bugün aslında yaşamın içinden olan bir şeyden bahsedeceğiz. Konumuz ” İnovasyon “.

İnovasyon Nedir?

İnovasyon, yeni veya iyileştirilmiş ürün, hizmet veya üretim yöntemi geliştirmek ve bunu ticari gelir elde edecek hale getirmek için yürütülen tüm süreçleri kapsar. Ve günümüzün en büyük sorunlarındandır. Eminim ki hepinizin aklına gelmiştir “Nedir bunun çaresi?” sorusu. Arkadaşlar samimi bir şekilde cevap verecek olursak hayal gücüdür.

Bir İnsana Hayal Gücü Nasıl Kazandırılır?

Bir insana gerçekten hayal gücü kazandırabilmek sanılanın aksine zor bir iştir. En temelden alacak olursak “ailede başlar” demek hiç yanlış olmaz. Çocuklardan oyuncakları ile oynanması istenir çoğunlukla. Böyle bir yöntemle hiçbir çocuğa hayal gücü kazandırılması düşünülemez. Bir öneri vermek gerekirse çocuklara ailenin izini olduğu sürece oyuncağın/ eşyanın hacklenmesi yani parçalanıp daha iyi, yaralı hale getirmesi önemlidir.

İnovasyon İle İlgili Sözler

“Düşünme olmaksızın öğrenme emek kaybıdır. Öğrenme olmaksızın düşünme ise tehlikelidir… “Conficius

“En başarılı iş adamı, eskiye hala iyi olduğu sürece tutunup, ondan daha yenisi ve daha iyisine geçer…”Robert P. Vanderpoel

En Önemli Bölüm

Arkadaşlar, daha önce de dediğim gibi inovasyon sadece teknoloji alanında değildir. Hayatın her yerindedir. İnovatif fikirler belki de sizin de aklınızdan çokça geçmiştir ancak kimseye söyleyememiş sinizdir. Nedeni “Gerçekten çok saçma bir fikir.” demenizden kaynaklanıyor olabilir. İnovasyon da, üretimde, maker olmada saçmalı kötü bir anlamı ifade etmez. Aksine hayal gücünü ifade eder. Düşündüğünüz gerçekten de saçma olabilir. Ama demekten, üretmekten korkmayın. Bir bakın ortaya ne çıkmış. Oluşturduğunuz eserin eksi yanlarını illa ki göreceksinizdir. “Kusursuz!” diye bir kavram asla yoktur.

Kısacası…

Üretmekten çekinmeyin. Yeniliklere, eleştirilere (olumlu veya olumsuz) açık olun. Yardım almaktan kaçınmayın.”Arkadaşlar artık elimden geldiğince bu tür öneri/tavsiye yazılarının yanı sıra uygulama, proje yazılarıyla da sizlerle beraber olmaya çalışacağım. Yeniliğe açık bir yaşam dilerim.

SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
63%
İlginç
19%
Eh İşte
0%
Anlamadım
0%
Kötü
0%
Berbat
19%
YAZAR HAKKINDA
Mazhar Erdem Özdemir
Mazhar Erdem Özdemir
Ben Erdem ÖZDEMİR. Malatya'da yaşıyorum. 13 yaşındayım. Kendimi bilime ve yenilikçiliğe adamış bir makerım. Özel ilgi alanım robotik ve elektronik. Şu ana kadar farklı farklı maker etkinliklerine katıldım. Robotlar ve 3D yazıcılar konusuna ilgi duyuyorum. Kullandığım programlama dilleri; c#,c++, pyhton.
YORUMLAR

YORUM YAP