Tanıtım
OKUDUĞUNUZ KONU
Güneş Enerjili Şarj Pirizi / Window Socket
2

Güneş Enerjili Şarj Pirizi / Window Socket

Yazar : Murat Duran19 Temmuz 2015

Akıllı cep telefonları hayatımıza gireli çok olmadı ama en büyük sorunlarından biride şarj süreleri genelde akıllı telefonların kullanım sürelerine göre ortalama 1 gün civarı gitmekte.Buda kullanıcıyı rahatsız edebiliyor.Çünkü eğer ki akşam telefonunuzu şarj etmediyseniz ertesi gün düşük bataryada gezebilir ve şarjınız her an bitebilir.

2013 yılından yurt dışı kaynaklı bir şirket Solar Window Socket isminde bir ürünle piyasaya çıktı.Bu ürün güneş enerjili şarj cihazları arasında ciddi anlamda satış rakamlarına ulaştı  şimdilerde ülkemizde de popüler olmaya başladı.

Window Socket; Gadget, Boa Oh ve Ryuho Song tarafından tasarlanmış bir cep şarj cihazı ürünüdür.Argesi halen devam eden ürün üzerindeki fotovoltaik panel sayesinde güneşten aldığı enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürüyor.Ayrıca ürün üzerinde bir adet piriz bulunmaktadır.Bu enerjiyi herhangi bir basit cihazda kullanabilir.Genellikle kullanım amacı cep telefonu tablet gibi,düşük akım çeken ürünlerin şarjı için kullanılır.

Piyasada Window Socket benzeri bir ürün daha mevcuttur.Ürünün ismi ise Ray Solar Charger’dır.Bu ürünü Window Socket ‘den ayıran en büyük özelliği piriz yerine USB girişinden şarj imkanı sağlamasıdır.Eğer ki bu tarj bir ürün almak istiyorsanız tercih size kalmıştır.Her ikisinide sağlayan bir ürün ortaya çıkartılabilir aslında hem usb üzerinden hemde piriz üzerinden şarja imkan sağlayabilen bir ürün.

SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
71%
İlginç
23%
Eh İşte
0%
Anlamadım
3%
Kötü
0%
Berbat
3%
YAZAR HAKKINDA
Murat Duran
Murat Duran
Açık kaynak donanım ve yazılım geliştiricisiyim , mekanik ve robotik sistemler üzerinde çalışmalar yapmaktayım.Ayrıca bir start-up firması olan Proje Hocam 'ın kurucuyum.
2 YORUMLAR

YORUM YAP