Haberler
OKUDUĞUNUZ KONU
Google’ın Sürücüsüz Otomobilini Polis Çevirdi
0

Google’ın Sürücüsüz Otomobilini Polis Çevirdi

Yazar : Murat Duran16 Kasım 2015

Google’ın sürücüsüz otomobiller üzerinde yıllardır çalışmalar sürdürmekte ve binlerce kilometre araçları test etmektedir.Bu testlerden birisinde google ‘ın geliştirdiği sürücüsüz robot otomobil hız limitlerine takıldı ve trafik polisi tarafından çevrildi.Normal süratten çok daha yavaş gittiği için motorize polis ekibi aracı durdurduğunu belirtti.

Araca yaklaşan polis ise şaşkın durumda , tam ehliyet ruhsat diyecek ki arabada kimse yok, kimse olmadığı için ceza google-araba-polisyiyende olmadı elbette.Ama bu olay Türkiye de olmuş olsaydı polislerimiz arabayı çevirmekle uğraşmaz direk cezayı araç sahibinin adresine ptt kurye ile postalardı.

Google tarafından yapılan açıklamaya göre test araçlarının olası bir tehlikeyi önlemek için hızlarının maksimum 40 km/h yapacak şekilde ayarlandığını belirtti.Google daha önceden de başlarını bu tür çevirme vakalarının geldiklerini ve hiç ceza yemeklerini belirtti.Yaklaşık 2 milyon kilometre yol yaptıklarını ve sicillerinin çok temiz olduğunu söylediler.

Amerikan yasalarına göre ceza sürücüye kesiliyormuş.Google eğerki gerçekten bir ceza yenilecekse biz bunu şirket olarak üstleniriz demiş.

SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
38%
İlginç
25%
Eh İşte
38%
Anlamadım
0%
Kötü
0%
Berbat
0%
YAZAR HAKKINDA
Murat Duran
Murat Duran
Açık kaynak donanım ve yazılım geliştiricisiyim , mekanik ve robotik sistemler üzerinde çalışmalar yapmaktayım.Ayrıca bir start-up firması olan Proje Hocam 'ın kurucuyum.
YORUMLAR

YORUM YAP