spor projesi - Proje HOCAM
POPÜLER
HİT KONULAR
SIRALAMA
Arduino Projeleri
 
ARDUINO – Tinkercad Kullanarak Çabucak Başlayın
 
Arduino İle Dijital Metre Yapımı
 
Arduino Sallama Çay Makinesi
 
Arduino ve NRF24L01 ile Uzaktan Kontrol Uygulaması
 
Arduino Bulanık Mantık Sıcaklık Nem
 
Arduino İle GY-NEO6MV2 GPS Modül Kullanımı
 
Sesleri LCD Ekrana Yazdırma
 
Arduino Park Sensörü
 
Android Kontrollü Oda Lambası
 
Potansiyometre İle Led Parlaklığı Ayarı
 
2.4 inch Dokunmatik TFT Ekran İle Paint Uygulaması
 
Arduino TFT Ekranda Sıcaklık Nem Gösterimi
 
Bitki Dostu ‘SAKSIBOT’ Nem Ölçer
 
Arduino ve 5110 Lcd ile Uv Metre Yapımı
Arşivler
En Son
 
DEVAMINI OKU
26 Haziran 2015

Basit Malzemelerle Dambıl Yapımı

Dambıl yapımı sanılığının aksine zor bir iş değildir.Evde dambıl yapılır mı? Evet yapılır. Bunun için ihtiyacınız olan ilk şey sağlam bir çubuk. Yüksek ağırlıklar için çubuğunuzun içi dolu demir borudan olması hatta çelikten olması iyi olur. Daha düşük ağırlıklar için boş borular, daha da düşük ağırlıklar için ağaçtan (sağlam bir ağaç olursa daha da iyi olur) çubuklar kullanabilirsiniz.İkinci aşamada dambılda kullanacağımız ağırlıkları oluşturmak var. Bunun için konserve kutuları, yağ tenekeleri ya da bir demirciye kestirilmiş tenekeler işinizi görecektir.

#gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item { float: left; margin-top: [...]
87050
 
DEVAMINI OKU
26 Haziran 2015

Bisiklet İçin Kar Zinciri Yapımı

Bisikletlerini kışın kullananlar için kar zinciri güzel bir proje olacaktır.Bu proje sayesinde yapacağınız zincir seti ile kışın rahatlıkla bisikletlerinize binebilirsiniz.Kışın karda ve buzda bisiklet kullanmak çok zor. yapacağınız işlemler ile bisikletinize zincir seti yapabilir ve bu zorluğu proje sayesinde kolaylaştırabilirsiniz.

Proje İçin Gerekli Malzemeler;

Uygun genişlikte zincir (400 cm olacak) 240 cm uzunluğunda ve 2 mm çapında plastik kaplı çelik kablo 3-4 mm genişliğinde yeterli sayıda kelepçe Öncelikle tekerlerinizin havasını 1\4 oranında azaltınız. Yani havası biraz inmiş olsun yeterli olacaktır.

#gallery-3 { margin: auto; } #gallery-3 [...]
8924
 
DEVAMINI OKU
26 Haziran 2015

Plastik Kovadan Salıncak Yapımı

Bu projemizde plastik kovadan çocuğunuz için güvenli bir salıncak yapımını göstereceğiz.Yapacağınız tasarım çocuğunuzun düşmesini engelleyecek şekilde hazırlanmış.Bu proje ile bahçenize kuracağınız salıncakta çocuğunuz güzel vakit geçirecektir.Öncelikle projemiz sadece çocuğun oturacağı kısmı ile ilgilenmekte bu yüzdende sizin destek direklerini kurmanız gerekiyor.Projeyi yapmak için aşağıdaki resimlerden ve anlatımdan yararlanabilirsiniz.

Malzemeler

1- Plastik kova 2- Asetat kalemi 3- Elektrikli testere 4- Kalın ip (halat) 5- Yetenekli eller

#gallery-5 { margin: auto; } #gallery-5 .gallery-item { float: left; margin-top: [...]
1390
 
DEVAMINI OKU
26 Haziran 2015

Bisiklet İçin El Tutma Yeri Yapımı

Bu projemizde yine bir geri dönüşüm yapacağız.Eskimiş patlamış veya kullanılmayan bisiklet lastiğinizden yine bisikletiniz için el tutma yeri yapacağız.Projemizde kullanacağınız malzemeler evlerinizde veya ardiyenizde olan şeyler.Projemiz malzemeden daha çok el becerinize dayalı ne kadar iyi dikiş atabiliyorsanız tutma yeriniz o kadar güzel olur.

Malzemeler

1- Biraz bisiklet lastiği 2- Delici alet 3- İp tarzı birleştirici

Öncelikle lastiğimizi bisikletimizin tutma yeri kadar kesiyoruz sonra belli aralıkla ipin geçeceği delikler açıyoruz.İstediğiniz düğüm yönetemini kullanarak bu iki ucu birleştiriyoruz ama bağlamıyoruz en son başlama işlemi bisiklete tutma yerini [...]

1636
 
DEVAMINI OKU
26 Haziran 2015

Bisiklet İçin Çamurluk Yapımı

Bu projemizde evde kullanılmayan motor yağı kutusundan bisikletiniz için bedavaya çamurluk yapımını göreceğiz.Bu proje sayesinde çamurluğunuz yeniden kırılsa bile hiç para ödemeden yenisini yapabilirsiniz.Bu projenin amaçlarından biriside geri dönüşüme katkı sağlamaktır.Projeyi yapmak için aşağıdaki resimlerden ve anlatımlardan yararlanabilirsiniz.

Malzmeler

1- Motor yağı kutusu 2- Eski kırılan çamurluğun başlığı 3- Muhtelif proje malzemeleri (maket bıçağı , yapıştırıcı vs)

#gallery-8 { margin: auto; } #gallery-8 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 20%; } #gallery-8 img { border: 2px [...]
580
Sosyal Platform
Sosyal Platform
Tübitak 4006 Bilim Fuarı
Tübitak 4006 Bilim Fuarı
Robot Projeleri