POPÜLER
HİT KONULAR
SIRALAMA
Arduino Projeleri
 
Arduino Analog Hız Ölçer Yapımı
 
ASSEMBLY Dili ile Arduino Kodlama
 
ARDUINO – TINKERCAD Proje #3
 
Ledinizi Sensör Yapın !
 
ARDUINO – TINKERCAD Proje Özelleştirme #2
 
ARDUINO – TINKERCAD Proje Özelleştirme #1
 
ARDUINO – Tinkercad Kullanarak Çabucak Başlayın
 
Arduino İle Dijital Metre Yapımı
 
Arduino Sallama Çay Makinesi
 
Arduino ve NRF24L01 ile Uzaktan Kontrol Uygulaması
 
Arduino Bulanık Mantık Sıcaklık Nem
 
Arduino İle GY-NEO6MV2 GPS Modül Kullanımı
 
Sesleri LCD Ekrana Yazdırma
 
Arduino Park Sensörü
Arşivler
En Son
 
DEVAMINI OKU
24 Temmuz 2018

Arduino IR Kızılötesi Kumanda Servo Kontrol

Kızılötesi Kumanda, neredeyse her evde bulunan farklı amaçlarla kullanılabilen ve genellikle televizyonları uzaktan kontrol etmede kullanılır. Kumandalar bir çok arduino projesine kullanış, hava ve kolaylık kazandırmaktadır. Bu projeleri büyüterek gerçek hayatta kullanırsak ciddi anlamda teknolojiden yararlanmış oluruz.

Birçok sensörde bulunan kızılötesi ışınlar mz80, kızılötesi sensör ve daha birçok sensör ve modülde kullanılmaktadır bizim bu gün kullanacağımız sensör ve kumanda setini internette 15 TL gibi gayet uygun bir fiyata bulabilirsiniz. Ama bu siteden alırsanız benimki gibi çalışacaktır. Uygun fiyatlı olması kullanışlı ve birçok insanın eğer proje haline getirirseniz [...]

2571
 
DEVAMINI OKU
21 Şubat 2017

3D Yazıcıdan Robot Kol Yapımı

Merhaba Arkadaşlar bu yazımda sizlere en ucuza mal edebileceğimiz kendi imkanlarımız yada en ucuz getirebileceğimiz 3 eksenli bir robot kol yapımı ve programlanması hakkında ufak bilgiler vereceğim.

Robot kolumuz 3D yazıcıdan çıkartmış bulunuyoruz toplam baskı saati 22 saat civarında 200 mikronda yazdırdığımız da 100-250 gram filament harcamış bulunuyoruz robot kolumuza robot programlama ve robot mantığını öğrenmek için Güzel Ve Hoş Bir Robot kol

#gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 50%; } #gallery-1 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-1 [...]
24138
 
DEVAMINI OKU
29 Aralık 2016

Arduino Android Kontrollü Örümcek Robot Yapımı

Herkese merhaba. Uzun bir aradan sonra yazmaya devam ediyorum. Bu yazımda sizlere yapmış olduğum örümcek robottan bahsedeceğim. Hep yapmak istediğim projelerden biriydi ama motorlar maliyetli olduğu için bir türlü yapamıyordum. Şimdi yapma imkanı buldum ve sizlerle paylaşmak istedim.

İşe öncelikle malzemeleri temin etmekle başladım. Resimde görüldüğü gibi örümcek robot 4 bacaklı ve her bacakta 3 adet servo sg90 bulunmakta.

Malzemeleri Satın Al

×Bu projenin malzemelerini tek sepette satın alabilirsiniz.Malzemeler demonte olarak gönderilir. “Satın Almak İçin Yukarıda Butona Basınız”

Malzemeler:

12 Adet sg90 servo motor Arduino Uno Arduino [...]
86395
 
DEVAMINI OKU
13 Ekim 2015

Arduino Joystick İle Servo Motor Kontrolü

Joystick İle servo motor kontrol robotlarda en çok kullanılan uygulamalardan bir tanesi hem kullanım kolaylığı hemde ucuz olması tercih sebebidir.Daha yeni dijital kontrol sistemlerine göre mekanik hassasiyeti olduğundan kullanımda ergonomi ön plandadır.Bu projemizde de 2 tane servo motorun bir Joystick ile kontrolü nasıl olur bundan bahsedeceğiz.

Bu uygulama ile isterseniz bir robot kol projesi yapabilirsiniz.İki tane joystick ile toplamda 6 tane servo motor kontrol edebilirsiniz.Robot kol projesinde de 5 tane servo motor bulunmakta kolaylıkla kontrol sağlayabilirsiniz.Aşağıdaki kodu düzenleyip robot kola uyarlayabilirsiniz.

Malzemeler

Arduino UNO 9g Servo [...]
34810
 
DEVAMINI OKU
4 Ağustos 2015

Güneş Enerjili RC Model Uçak

Güneş enerjili uçaklar son yıllarda popüler olmaya başladı nedeni ise lipo pillerin uzun süre uçuş yapamaması güneş enerjili uçaklar ise lipo bataryalı uçaklara göre çok daha uzun süre havada kalabiliyor.Bu projemizde ise sıfırdan her şeyini yapabileceğiniz bir güneş enerjili uçak sahibi olacaksınız.

Projemizin maliye gerçekten fazla eğer ki tek başınıza yapacaksanız bu size biraz pahalıya mal olabilir.Bir ekip ile yapmak hem eğlenceli hemde daha ekonomik olabilir.

Projenin Dosyalarını İndir

Projemizde Kullanacağımız Malzemeler

1-Ahşap malzeme (ince kesilmiş ,dayanıklı ve hafif olması gerekmektedir) 2- Güneş enerjisi panelleri 3- Tutkal ve benzeri ahşap [...]

12191
 
DEVAMINI OKU
30 Temmuz 2015

Arduino Tuş Takımı (KeyPad) Kullanımı

Bu projemizde keypad kullanımını göreceğiz.Keypad türkçede klavye demektir.Daha doğrusu tuş takımıdır.4×3 lük bir kaypadin arduino ile bağlantısı nasıl yapılmakta bundan bahsedeceğiz.Projemizde keypad in hazır kütüphanesini kullanacağız bu bizim işimizi çok kolaylaştıracak 20 – 30 satır kod ile istediğimizi yapabileceğiz.Öncelikle bilgiysarınıza Keypad.h kütüphanesini indirip , arduino programının bulunduğu klasörde libraries dosyasının içerisine atmanız gerekmektedir.

Projemizde Kullanacağımız Malzemeler

1- Arduino UNO

2- Keypad (Tuş Takımı)

3- Jumper kablo

Bu projede yaptığımız işlemleri görebilmemiz için A0 (Analog sıfır pini) [...]

14734
Sosyal Platform
Sosyal Platform
Tübitak 4006 Bilim Fuarı
Tübitak 4006 Bilim Fuarı
Robot Projeleri