POPÜLER
HİT KONULAR
SIRALAMA
Arduino Projeleri
 
Arduino Analog Hız Ölçer Yapımı
 
ASSEMBLY Dili ile Arduino Kodlama
 
ARDUINO – TINKERCAD Proje #3
 
Ledinizi Sensör Yapın !
 
ARDUINO – TINKERCAD Proje Özelleştirme #2
 
ARDUINO – TINKERCAD Proje Özelleştirme #1
 
ARDUINO – Tinkercad Kullanarak Çabucak Başlayın
 
Arduino İle Dijital Metre Yapımı
 
Arduino Sallama Çay Makinesi
 
Arduino ve NRF24L01 ile Uzaktan Kontrol Uygulaması
 
Arduino Bulanık Mantık Sıcaklık Nem
 
Arduino İle GY-NEO6MV2 GPS Modül Kullanımı
 
Sesleri LCD Ekrana Yazdırma
 
Arduino Park Sensörü
Arşivler
En Son
 
DEVAMINI OKU
19 Kasım 2017

Yapboz Çizgi İzleyen Robot

Bu projemizde yapboz robot kiti ile çizgi izleyen robot yapımından bahsedeceğiz , elektronik bilgi gerektirmeden robotlar yapabildiğiniz bu kit ile çizgi izleyen robotlar temelde nasıl çalışır mantığı nedir bunları göstereceğiz.Robot kiti üzerinde beraber gönderilen yapboz arduino shield i çizgi izleyen sensörü ile tam uyumludur.

Bu robotla beraber çizgi izleyen sensörü de gönderilmektedir.Sensör üzerinde 3 adet algılayıcı bulunmaktadır.Yazdığımız koda göre eğer ortadaki algılayıcı çizgiyi görürse 2 motorada tam güç ver eğer sağdaki algılayıcı görürse soldaki motorun hızını düşür yine aynı şekilde soldaki algılayıcı görürse sağdaki motorun hızını düşür , şeklinde [...]

14243
 
DEVAMINI OKU
29 Aralık 2016

Arduino Android Kontrollü Örümcek Robot Yapımı

Herkese merhaba. Uzun bir aradan sonra yazmaya devam ediyorum. Bu yazımda sizlere yapmış olduğum örümcek robottan bahsedeceğim. Hep yapmak istediğim projelerden biriydi ama motorlar maliyetli olduğu için bir türlü yapamıyordum. Şimdi yapma imkanı buldum ve sizlerle paylaşmak istedim.

İşe öncelikle malzemeleri temin etmekle başladım. Resimde görüldüğü gibi örümcek robot 4 bacaklı ve her bacakta 3 adet servo sg90 bulunmakta.

Malzemeleri Satın Al

×Bu projenin malzemelerini tek sepette satın alabilirsiniz.Malzemeler demonte olarak gönderilir. “Satın Almak İçin Yukarıda Butona Basınız”

Malzemeler:

12 Adet sg90 servo motor Arduino Uno Arduino [...]
86848
 
DEVAMINI OKU
22 Mart 2016

3. Ulusal Saf Run Robot Yarışması

Bu yıl 3. düzenlenen SAF RUN Robot Yarışması 23-24 Nisan 2016 tarihlerinde Karabük’te gerçekleşecek. Karabük Üniversitesi PROTAS Kulübünün düzenlediği ve Karabük Üniversitesi Gökşen M Yücel Kapalı Spor Salonunda gerçekleşecek olan yarışma,  4 farklı kategoride birbirinden ilginç robotların kıyasıya rekabetine sahne olacak.Bu heyecana tanıklık etmek için seni de Karabük Üniversitesine bekliyoruz.Kategoriler ve açıklamaları aşağıdadır:

1) MİNİ SUMO KATEGORİSİ Bu kategoride belirli ölçüler ile sınırlanarak tasarlanmış olan robotların dohyo adı verilen siyah dairesel bir zemin üzerinde rakiplerini dışarıya atması amaçlanmaktadır.İki raund kazanan robot maçın galibi [...]

2128
 
DEVAMINI OKU
25 Ocak 2016

ABD ve JAPONYA Robot Düellosu ‘na Hazırlanıyor

Mark2 ve Kuratas Robot Düellosu ‘na hazılanıyor.Yaşantımız boyunca her türlü düelloyu görmüş veya televizyonlarda izlemişizdir.Ancak bu düello bilinmişliklerden biraz farklı ,dev robotların düellosu.Düellonun çıkış noktası Amerika-Japonya arasında oynanan Dünya Kupası Final Maçı.Maçı Amerika kazanınca Japon şirketin CEO’su Kogoro Kurata, youtube sosyal ağ sitesinde yaptığı yorum ile hem Amerika’ya hem de Amerikan rakiplerine eğlenceli bir tavırla iğnelemişti.

Bunun üzerine 2 Temmuz 2015’te ABD merkezli şirket Megabots, Japon şirketi Suidobahsi Heavy Industry’e dev bir teklifte bulundu.Japon şirket buna benzer birçok teklif almış; ancak hiçbirini kabul etmemişti.Fakat bu [...]

3726
 
DEVAMINI OKU
7 Aralık 2015

Hassas Kavrayan Robotik Kol

Günümüzde robotik üzerine çalışmalar hız kesmeden devam etmekte birçok arge merkezi ve üniversite büyük laboratuvarlara yatırımlar yapmaktadırlar.Bu laboratuvarlar dan güzel projeler çıkmaya başladı , yeni gelişmeye göre oldukça hassas bir robot kol geliştirildi.İnce ve kırılgan cisimleri kavrayıp başka yerlere insan eli hassasiyetine yakın bir şekilde taşımak için geliştirilmiş bu robot tutucu , mekanik ve yazılım bakımından birçoğunu geride bırakmaktadır.

Henüz proje prototip aşamasındadır ve üzerinde geliştirmeler yapılmaktadır.Yakın bir zamanda hem protezlerde hemde endüstriel robotlarda görebiliriz.

Dünyanın en köklü üniversitelerinden olan MIT nin bilgisayar [...]

6906
 
DEVAMINI OKU
3 Eylül 2015

Balık Tarafından Kontrol Edilen Robot

Evet başlık doğru yanlış okumadınız.Bu robot balık tarafından kontrol ediliyor.Tabi balıkların hafızasının 5 sn olduğunu düşünürsek ne yaptıklarını bilmedikleri belli.Studio Diip şirketi tarafından geliştirilen bir robotik uygulama.Bu robot üzerinde taşıdığı mini akvaryumdaki balığın hareketlerini analiz edip yaptığı hareketlere göre robotu ileri geri sağa sola götürüyor.

Görüntü işleme teknoloji kullanılan robotta akvaryumdaki balık baz alınıyor.İki tane geliştirme kartı kullanılan proje ileri seviye olmasa da orta seviyede gelişmiş bir proje.Anlık olarak bağımsız görüntü işleyebilmek için Beagleboard kullanılmış ve robotun hareket sistemini bir adet arduino ile kontrol [...]

5568
Sosyal Platform
Sosyal Platform
Tübitak 4006 Bilim Fuarı
Tübitak 4006 Bilim Fuarı
Robot Projeleri