POPÜLER
HİT KONULAR
SIRALAMA
Arduino Projeleri
 
Arduino Analog Hız Ölçer Yapımı
 
ASSEMBLY Dili ile Arduino Kodlama
 
ARDUINO – TINKERCAD Proje #3
 
Ledinizi Sensör Yapın !
 
ARDUINO – TINKERCAD Proje Özelleştirme #2
 
ARDUINO – TINKERCAD Proje Özelleştirme #1
 
ARDUINO – Tinkercad Kullanarak Çabucak Başlayın
 
Arduino İle Dijital Metre Yapımı
 
Arduino Sallama Çay Makinesi
 
Arduino ve NRF24L01 ile Uzaktan Kontrol Uygulaması
 
Arduino Bulanık Mantık Sıcaklık Nem
 
Arduino İle GY-NEO6MV2 GPS Modül Kullanımı
 
Sesleri LCD Ekrana Yazdırma
 
Arduino Park Sensörü
Arşivler
En Son
 
DEVAMINI OKU
18 Ekim 2017

Arduino Park Sensörü

Merhaba arkadaşlar düşük bütçeyle yapabileceğiniz eğlenceli bir projeyi anlatacağım.Hayatımızda gördüğümüz park sensörü nün küçük bir kopyası .Öncelikle size Arduinonun ne işe yaradığını anlatacağım . Arduino kütüphaneleri ile kolaylıkla programlama yapabiliriz.Sensorlardan gelen sinyalleri kullanarak, çevresiyle etkileşim içerisinde olan robotlar ve sistemler tasarlayabiliriz.Arduino ‘nun farklı ihtiyaçlara çözüm üretebilmek için tasarlanmış çeşitli kartları ve modülleri mevcuttur. Bu kart ve modülleri kullanarak projelerinizi geliştirebiliriz.

GEREKLİ MALZEMELER ARDUINO 4 ADET LED 5 ADET 220 OHM DİRENÇ 1 ADET BUZZER BREAD BOARD YETERİ KADAR JUMPER KABLO

Projenin [...]

43966
 
DEVAMINI OKU
8 Aralık 2015

Arduino Hastalığına Yakalanma

Arduino tüm dünyaya yayılan ve elektronik işleri büyük ölçüde kolaylaştıran bir microcontroller.Arduino tüm dünyada bir hastalık gibi yayılmaktadır.(tabiki iyi anlamda 🙂 )Arduino hastalığına yakalandınız veya gönüllü olarak yakalanmak istiyorsunuz.Bu yazımda sizlere nasıl Arduino hastalığına başlayabilirsiniz onu anlatacağım.

Nereden Başlamalıyım?

Ardınio’ya başlamak için Arduino programlamayı ve devrelere h ükmetmeyi bilmelisiniz.Bunun için bir Arduino kartı (benim tavsiyem başlangıç için Arduino UNO) ve bir başlangıç seti alabilirsiniz.Başlangıç seti yerine parçaları ayrı ayrı da toplayabilirsiniz.

Başlamak için neler lazım?

Başlangıç projelerini [...]

13391
 
DEVAMINI OKU
27 Haziran 2015

Fotoğraf Makinesi Tri-Pot Yapımı

Fotoğraf makinesi için tri-pot yapımını anlatacağım.Bildiğiniz gibi fotoğraf makineleri sabit çekimler için uygun değillerdir sabit çekimler yapabilmek için tri-pot(3 ayak) olması gereklidir.Profösyönel bir makineniz varsa zaten buna ihtiyaç duyar ve kaliteli bir tri-pot alırsınız.Ancak daha amatör fotoğraf makineleri için basit kendi evinizde tri-pot hazırlayabilirsininiz.

Basit bir tri-pot yapmak için gerekli malzemeler;

-3 adet kullan at traş bıçağı -Tahla konraplak -testere -sağlam bir yapıştırıcı(japon tercih edilir) -fotoğraf makinesinin tri-pot girişine sığabilek vir civata

Öncekikle kontraplakları 3 gen biçiminde keseceğiz bunun içinde traşbıçaklarının [...]

2071
 
DEVAMINI OKU
27 Haziran 2015

Sıcak Hava Balonu Yapımı

Evinizde bulunan bir kaç basit malzeme ile kendinizin yapabileceği sıcak hava akımının oluşturduğu etki ile uçan bir sıcak hava balonu nasıl yapılır bunu göreceğiz.

UYARI: Projeyi deniz veya Göl bent üzerinde havalandırın. Proje üzerinde yanıcı madde bulnduğu için düştüğü ve temas ettiği yüzeyde hasarlara sebep olur.Askeri alan ve Havalimanı Bulunan Yerlerde Lütfen Deneme Yapmayın.Kırsal kesimlerde Kuru Tahılların depolandığı ve hayvanların otlak alanlarının bulunduğu yerlerde denemeler yapmayın.Ayrıca proje deneme aşamasında yanıcı madde kullanacağımız için Söndürücü gaz veya SU hazır olarak bulunsun.

Proje İçin Gerekli Malzemeler

1- Streç film ( naylon çöp [...]

9865
 
DEVAMINI OKU
27 Haziran 2015

Atık Bezlerden İğnelik Yapımı

Elinizde bulunan eski yün kazak ve fincan kullanarak kullanarak Anneler Gününde annenize verebileceğiniz güzel bir iğnelik yapabilirsiniz. Sizde şekilde görüldüğü gibi bir iğnelik yapmak istiyorsanız çalışmanın ayrıntıları bu yazının devamında.

Malzemeler:

1- Eski kazak (tercihen yün kazak olsun). 2- Çay fincanı veya çorba kasesi. 3- Tutkal (Ağaç yapıştırıcı)

Fincanın çap ve genişlik ölçülerine göre 2 veya 3 kat rulo oluşturuyoruz. Güzel bir görünüme sahip olması için rulo oluştururken farklı iki renkte kumaş kullandık.Gül şeklinde bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Ruloyu sıkıca sardıktan sonra bir iğne yardımıyla rulo uçlarını birleştiriyoruz.Tutkalı şekilde [...]

1334
 
DEVAMINI OKU
26 Haziran 2015

Deri veya Süet Bileklik Yapımı

Bu projemizde bayanlara yönelik bir takı yapımını göstereceğiz.Birçok kişinin kullandığı ve aksesuar olarak çok hoş duran bir takı olan bileklik evde nasıl yapılır.yapacağımız bileklik sade ve şık olduğu için maliyeti gayet ucuz.İşçilikte size ait olacağından kendi tasarımınızı yapma özgürlüğüne sahipsiniz.Aşadağıda size fikir vermesi için yapılmış bir bileklik var.İsterseniz renkleri ve tasarımı siz kendinize göre yapabilirsiniz.

Malzemeler

1- Deri veya süet 2- Makas 3- Kalem (işaretleme yapmak için) 4- Delici alet 5- Perçin

#gallery-5 { margin: auto; } #gallery-5 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: [...]
719
Sosyal Platform
Sosyal Platform
Tübitak 4006 Bilim Fuarı
Tübitak 4006 Bilim Fuarı
Robot Projeleri