POPÜLER
HİT KONULAR
SIRALAMA
Arduino Projeleri
 
Arduino Analog Hız Ölçer Yapımı
 
ASSEMBLY Dili ile Arduino Kodlama
 
ARDUINO – TINKERCAD Proje #3
 
Ledinizi Sensör Yapın !
 
ARDUINO – TINKERCAD Proje Özelleştirme #2
 
ARDUINO – TINKERCAD Proje Özelleştirme #1
 
ARDUINO – Tinkercad Kullanarak Çabucak Başlayın
 
Arduino İle Dijital Metre Yapımı
 
Arduino Sallama Çay Makinesi
 
Arduino ve NRF24L01 ile Uzaktan Kontrol Uygulaması
 
Arduino Bulanık Mantık Sıcaklık Nem
 
Arduino İle GY-NEO6MV2 GPS Modül Kullanımı
 
Sesleri LCD Ekrana Yazdırma
 
Arduino Park Sensörü
Arşivler
En Son
 
DEVAMINI OKU
18 Ekim 2017

Arduino Park Sensörü

Merhaba arkadaşlar düşük bütçeyle yapabileceğiniz eğlenceli bir projeyi anlatacağım.Hayatımızda gördüğümüz park sensörü nün küçük bir kopyası .Öncelikle size Arduinonun ne işe yaradığını anlatacağım . Arduino kütüphaneleri ile kolaylıkla programlama yapabiliriz.Sensorlardan gelen sinyalleri kullanarak, çevresiyle etkileşim içerisinde olan robotlar ve sistemler tasarlayabiliriz.Arduino ‘nun farklı ihtiyaçlara çözüm üretebilmek için tasarlanmış çeşitli kartları ve modülleri mevcuttur. Bu kart ve modülleri kullanarak projelerinizi geliştirebiliriz.

GEREKLİ MALZEMELER ARDUINO 4 ADET LED 5 ADET 220 OHM DİRENÇ 1 ADET BUZZER BREAD BOARD YETERİ KADAR JUMPER KABLO

Projenin [...]

43966
 
DEVAMINI OKU
17 Şubat 2016

STEM Nedir?

STEM Nedir ? Bu aralar sıkça duyduğumuz kavramlardan biri Maker diğeri ise STEM. Bu yazıda STEM kavramını açıklayacağım.Dünya eğitim gündemini incelediğinizde bütün dünyada üzerinde en çok durulan kavramlardan birisinin STEM olduğu görülmektedir.

STEM’i açarsak ; Science-Fen, Technology-Teknoloji, Engineering-Mühendislik ve Mathematics-Matematik alanlarının baş harflerinden oluşmakta ve bu alanların birbirine entegre edilmesi anlamına gelmektedir.

STEM küçük yaşlarda sahip olduğumuz “üretkenliği” ortaya çıkarmaktadır. Problem ve proje odaklı çalışan, çocuklardaki “merak” duygusundan yola çıkarak çözümler bulmaya odaklanan, muğlak bir problem veya [...]

10156
 
DEVAMINI OKU
15 Şubat 2016

İki Arduino Arası Haberleşme

Selam Arkadaşlar. Bildiğiniz gibi Arduino son zamanlarda mikrodenetleyici kartları içinde programlama kolaylığı ve uygun fiyat konusunda en iyiler arasında yer almaktadır. Arduino ile birçok projeyi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Gerçekleştirdiğiniz projelerde birden fazla Arduino kullanmanız ve bunlar arasında veri iletimi yapmanız gerekebilir. Bu projemizde iki Arduino arasında çok basit veri iletimi gerçekleştirecez. herhangi iki Arduino’yu kullanabilirsiniz. Ben uno (verici olarak) ve mega (alıcı olarak) kullanıcam. Projede Vericimiz de (UNO) bulunan 2 tane Potansiyometre ile Alıcıdaki (MEGA) 2 adet LED’in parlaklıklarını kontrol [...]

30373
 
DEVAMINI OKU
4 Ekim 2015

İstanbul Mini Maker Faire 10 Ekim’de

Mini Maker Faire geçtiğimiz sene ilk kez İstanbul’da düzenlenmişti.Bu yıl ikincisi Santral İstanbul’da 10-11 ekimde sizleri bekliyor.Geçen yıl beklentinin üzerinde bir yoğunlukla gerçekleştirilen etkinliğe bu yıl ise 6 bin civarında ziyaretçinin gelmesi bekleniyor, yine geçen sene 150 den fazla maker stant açmıştı bu yıl 200 civarı maker’ın stant açması hedefleniyor.

Stantlarda yeni model 3D printerlar , arduino , raspberry pi , intel galileo gibi günümüzde işlerimizi kolaylaştıran ürünlerde sergilenecek.Satış yapan firmalarla iletişime geçebilir güzel bağlantılar kurabilirsiniz.

Organizasyon bu yıl İstanbul Bilgi üniversitesinin [...]

2412
 
DEVAMINI OKU
27 Haziran 2015

Fotoğraf Makinesi Tri-Pot Yapımı

Fotoğraf makinesi için tri-pot yapımını anlatacağım.Bildiğiniz gibi fotoğraf makineleri sabit çekimler için uygun değillerdir sabit çekimler yapabilmek için tri-pot(3 ayak) olması gereklidir.Profösyönel bir makineniz varsa zaten buna ihtiyaç duyar ve kaliteli bir tri-pot alırsınız.Ancak daha amatör fotoğraf makineleri için basit kendi evinizde tri-pot hazırlayabilirsininiz.

Basit bir tri-pot yapmak için gerekli malzemeler;

-3 adet kullan at traş bıçağı -Tahla konraplak -testere -sağlam bir yapıştırıcı(japon tercih edilir) -fotoğraf makinesinin tri-pot girişine sığabilek vir civata

Öncekikle kontraplakları 3 gen biçiminde keseceğiz bunun içinde traşbıçaklarının [...]

2071
 
DEVAMINI OKU
27 Haziran 2015

Sıcak Hava Balonu Yapımı

Evinizde bulunan bir kaç basit malzeme ile kendinizin yapabileceği sıcak hava akımının oluşturduğu etki ile uçan bir sıcak hava balonu nasıl yapılır bunu göreceğiz.

UYARI: Projeyi deniz veya Göl bent üzerinde havalandırın. Proje üzerinde yanıcı madde bulnduğu için düştüğü ve temas ettiği yüzeyde hasarlara sebep olur.Askeri alan ve Havalimanı Bulunan Yerlerde Lütfen Deneme Yapmayın.Kırsal kesimlerde Kuru Tahılların depolandığı ve hayvanların otlak alanlarının bulunduğu yerlerde denemeler yapmayın.Ayrıca proje deneme aşamasında yanıcı madde kullanacağımız için Söndürücü gaz veya SU hazır olarak bulunsun.

Proje İçin Gerekli Malzemeler

1- Streç film ( naylon çöp [...]

9865
Sosyal Platform
Sosyal Platform
Tübitak 4006 Bilim Fuarı
Tübitak 4006 Bilim Fuarı
Robot Projeleri