POPÜLER
HİT KONULAR
SIRALAMA
Arduino Projeleri
 
Ledinizi Sensör Yapın !
 
ARDUINO – TINKERCAD Proje Özelleştirme #2
 
ARDUINO – TINKERCAD Proje Özelleştirme #1
 
ARDUINO – Tinkercad Kullanarak Çabucak Başlayın
 
Arduino İle Dijital Metre Yapımı
 
Arduino Sallama Çay Makinesi
 
Arduino ve NRF24L01 ile Uzaktan Kontrol Uygulaması
 
Arduino Bulanık Mantık Sıcaklık Nem
 
Arduino İle GY-NEO6MV2 GPS Modül Kullanımı
 
Sesleri LCD Ekrana Yazdırma
 
Arduino Park Sensörü
 
Android Kontrollü Oda Lambası
 
Potansiyometre İle Led Parlaklığı Ayarı
 
2.4 inch Dokunmatik TFT Ekran İle Paint Uygulaması
Arşivler
En Son
 
DEVAMINI OKU
6 Mart 2017

Lattepanda İncelemesi

Herkese merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere küçük ama marifetli LattePanda  adlı cihazı anlatacağım.Uzun bir süre Raspberry Pi 3 ve Arduıno ile uğraştıktan sonra internette bu cihaza denk geldim.Biraz cihazı araştırdıktan sonra bu cihazın yerleşik Windows 10 ile geldiğini öğrendim.Evet yanlış duymadınız Windows 10IOT değil bildiğimiz Windows 10 ile gelmekteydi bu cihaz diğer özelliklerine değinecek olursak cihazın üç farklı sürümü var.Modeller ise sırasıyla 2G/32GB,2GB/32GB Activate ve 4G/64GB olmak üzeredir.Ayrıca 4G/64GB’lık modeli 64 bit Windows 10’u destekliyor.

Cihazımızın Donanım Özellikleri:

– Intel Atom 4 Çekirdekli 1.84GHz işlemci – 500Mhz Grafik [...]

9122
 
DEVAMINI OKU
15 Şubat 2016

İki Arduino Arası Haberleşme

Selam Arkadaşlar. Bildiğiniz gibi Arduino son zamanlarda mikrodenetleyici kartları içinde programlama kolaylığı ve uygun fiyat konusunda en iyiler arasında yer almaktadır. Arduino ile birçok projeyi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Gerçekleştirdiğiniz projelerde birden fazla Arduino kullanmanız ve bunlar arasında veri iletimi yapmanız gerekebilir. Bu projemizde iki Arduino arasında çok basit veri iletimi gerçekleştirecez. herhangi iki Arduino’yu kullanabilirsiniz. Ben uno (verici olarak) ve mega (alıcı olarak) kullanıcam. Projede Vericimiz de (UNO) bulunan 2 tane Potansiyometre ile Alıcıdaki (MEGA) 2 adet LED’in parlaklıklarını kontrol [...]

27044
 
DEVAMINI OKU
15 Ocak 2016

dnyARDUINO İncelemesi

Merhaba arkadaşlar, sizlere bu yazı dizimizde deneylerimizi gerçekleştireceğimiz yerli bir eğitim setini tanıtacağım dnyARDUINO, ARDUINO için üretilmiş. Türkiye’de ilk ve tek olan yerli bir geliştirme setidir.Arduino ile uygulama geliştirmek isterken elektronik devreleri kurmakta zorluk yaşıyorsanız bu ürün bu zorlukları ortadan kaldırıyor.

Ayrıca ülkemizde tasarlanıp üretildiği için de kolaylıkla problem ve sorunlarınızı çözüme kavuştura biliyorsunuz. Hazırlanmış ve paylaşılmış.Kullanım kılavuzu da gerçekten çok güzel hazırlanmış.

Elektronik devre kurma bilgi olmayanlar için özel tasarlanmış bir geliştirme kartı olan dnyARDUINO sayesinde programlama öğrenmek [...]

13933
 
DEVAMINI OKU
10 Ocak 2016

BeagleBone Black İncelemesi

Merhaba arkadaşlar bu aralar uğraştığım ve benim ilgimi çeken bir mini bilgisayardan bahsedeceğim.BeagleBone black mini bilgisayar ubuntu ve android platformları üzerinde çalışabilmektedir.İşlemci olarak AM3358 ARM cortex-A8 bulunmaktadır ve bu işlemci tamda 1 ghz hızında çalışmaktadır. aynı zamanda mini bilgisayarın üzerinde 512 mb DDR3 dahili ram, linux debian ön yüklemeli 4 gb hafıza ve ses, görüntü çıkışı için dahili HDMI bağlantısı mevcuttur . mini bilgisayarımız dc 5 voltla çalışmaktadır.

Gelişmiş olan bu mini bilgisayar üzerinde GPIO pinleri , mıcroSD hafıza kartı girişi ve usb çıkışları beagle bone ‘ un kullanım kolaylığını fazlasıyla sağlamaktadır. isterseniz bu [...]

 
DEVAMINI OKU
9 Ocak 2016

UDOO Quad Geliştirme Kartı

UDOO Quad nedir ? Öncelikle sizlere kısa önemli bir şey söyleyeyim .Udoo gelişmiş ve pc standartlarını neredeyse yakalamış bir gelişim kartıdır. lakin bir pc anakartı gibi bakmamak gerekir.Udoo, projelerinizi yüksek performansla yapmanızı sağlayan 4 çekirdekli 1 GHZ hızında freescale i.mx 6 arm cortex-A9 Quad core işlemciye sahiptir . görüntünün tatmin edici olması içinse yüksek kapasiteli vivante gc 2000 + vivante gc 355 + vivante gc 320 görüntü işlemci grubu kullanmıştır. ve bununla da yetinmeyip 2 boyutlu open gl es2.0ve openvg görüntü işlemci hızlandırıcı kullanmıştır.

Bu sayede 1080 p hd görüntü aktarımı sağlanmaktadır. Bunlara da ek olarak 1 gb DDR3 ram kullanılmıştır [...]

 
DEVAMINI OKU
1 Ağustos 2015

Kendi Arduino Kartınızı Kendiniz Yapın

Arduino dünyada çok popüler olmuş açık kaynaklı bir geliştirme platformudur.Arduinoyu isterseniz kendi evinizde kendi malzemelerinizle , özel bir şekilde yapabilirsiniz.Piyasada elektronikçilerde kolayca bulabileceğiniz komponentlerle bu kartın yapımını gerçekleştireceğiz.Baskı devre malzemelerini zaten biliyorsunuz.Bu konumuzda baskı devre nasıl yapılır konumuzu inceleyebilirsiniz.

Projenin Baskı Devre Çıktısı

#gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 20%; } #gallery-1 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-1 .gallery-caption { margin-left: [...]
5072
Sosyal Platform
Sosyal Platform
Tübitak 4006 Bilim Fuarı
Tübitak 4006 Bilim Fuarı
Robot Projeleri