POPÜLER
HİT KONULAR
SIRALAMA
Arduino Projeleri
 
Arduino Analog Hız Ölçer Yapımı
 
ASSEMBLY Dili ile Arduino Kodlama
 
ARDUINO – TINKERCAD Proje #3
 
Ledinizi Sensör Yapın !
 
ARDUINO – TINKERCAD Proje Özelleştirme #2
 
ARDUINO – TINKERCAD Proje Özelleştirme #1
 
ARDUINO – Tinkercad Kullanarak Çabucak Başlayın
 
Arduino İle Dijital Metre Yapımı
 
Arduino Sallama Çay Makinesi
 
Arduino ve NRF24L01 ile Uzaktan Kontrol Uygulaması
 
Arduino Bulanık Mantık Sıcaklık Nem
 
Arduino İle GY-NEO6MV2 GPS Modül Kullanımı
 
Sesleri LCD Ekrana Yazdırma
 
Arduino Park Sensörü
Arşivler
En Son
 
DEVAMINI OKU
17 Şubat 2017

3D Yazıcılarda Filament Seçimi

3D Sektöründe en çok konuşulan konunun genelde bu olduğunu herkes bilir. Hangi ham maddeyi seçmeliyim ABS Kanser Yapıyormuş, PLA Mısır dan üretiliyomuş gibi binlerce kehanetin yürüdüğü dedikodulara bir son getirmek amaçlı filament seçimini anlatacağım tüm yönleriyle sizlere bu yazımda, öncelikle 3D yazıcı piyasasında tercih ettiğiniz ham maddeyi siz üretimini yaptığınız parçalara göre rahatlıkla seçebilirsiniz.

Örneğin Ben Heykel Yapmak İstiyorum diyorsanız yada yazıcımı bunun için çalıştırmak istiyorum derseniz o zaman size önerim bronz alaşımlı filament olacaktır.

Resimde de görüldüğü gibi sağdaki Bronz filamentimiz tamamen heykeller için üretilmiştir.Bir çok [...]

7663
 
DEVAMINI OKU
7 Kasım 2016

3D Arduino Kutusu Yapımı

Bu gün sizlere Arduino Kutusu ‘ndan bahsedeceğiz sitemizi takip eden arkadaşların çok büyük çoğunluğu arduino kullanmaktalar.Bildiğiniz gibi arduino çıplak bir kart olduğundan koyduğunuz yere çok dikkat etmeniz gerekmektedir.İletken bir zemin üzerinde çalıştırıldığında çok çabuk bir şekilde zarar görüp bozulabilir.Bu tür sorunları ortadan kaldırmak için arduino kutuları mevcut ama , gerek renkleri olsun gerekse kalitesi olsun şahsen çok beğenmiyorum.

Daha şık ve kullanışlı nasıl bir arduino kasası yaparız derken bu tasarım ortaya çıktı.Gerek rengiyle gerek üretim kalitesiyle hemen kendini belli etmektedir.

Ürünün 3d baskı için gerekli STL dosyasını buradan [...]

4431
 
DEVAMINI OKU
22 Ağustos 2016

Bob İki Ayaklı Yürüyen 3D Robot

3D yazıcı ile hazırlanan robotlar son yıllarda çokça kullanılmaya başlandı.Bunlarda biriside BOB isimli bu sevimli robot uzun zaman önce gördüğüm ve paylaşmak istediğim bir robottu nasip bu güneymiş.Robotun hemen hemen her parçası 3D yazıcı ile çıkartılmakta geriye sadece motorlar ve elektronik devre kalmaktadır.

Robotta kullanılan malzemeler arduino ile çalışan arkadaşların kutularında bulabilecekleri parçalardan oluşuyor.Buda robotun yapımı için bir neden daha.Robotun baskı parçalarını isterseniz marketimizden temin edebilirsiniz.Yada hazır kurulu halde satın alabilirsiniz.

Malzemeler

Arduino Nano Ultrasonik Sensör HC-SR04 Servo motor 4 tane (Mavi küçük [...]
33081
 
DEVAMINI OKU
12 Aralık 2015

3B Yazıcı İle Yapılan Elektrikli Araba

3B Yazıcı gelişmesiyle tüm dünyada bir üretme çılgınlığı başladı ve herkes kendi tasarladıkları ürünleri çıkarmaya başladı.Bunlardan biriside bir araba , iki kişilik ve elektrikli olarak tasarlanan bu araba tamamı ile 3b yazıcıdan çıkartılmış.

Artık evlerimize kadar giren bu teknoloji ile yapabileceklerinizin sınırı yok.Tek sıkıntısı çok yavaş olması,bu sorununda yakın bir gelecekte çözüleceğinden eminiz.Arabanın fotoğrafları aşağıda görünmektedir.Test sürüşlerinde başarılı olan araba prototip üretiminde bir devrim niteliğinde.Artık arabaların arge çalışmaları çok daha kısa zamanda tamamlanabilecek.

#gallery-3 { margin: auto; } #gallery-3 .gallery-item [...]
3121
 
DEVAMINI OKU
24 Temmuz 2015

Taşınabilir 3B Yazıcı Tiko

3b yazıcılar gün geçtikçe hayatımızın bir parçası olmaya başladı önceli sadece büyük firmaların bünyesinde ürün geliştirmek için kullanılan 3B yazıcılar şimdilerde artık bazı evlere de girmeye başladı.Teknolojinin bu hızla gelişmesine bakılırsa 5 sene sonrasında hemen hemen her bilgisayar olan evde yerini alacağa benziyor.

Ama şuan ki piyasada bulunan 3 boyutlu yazıcılar gerçenten çok hantallar ve kullanımları zor.Yurtdışı kaynaklı bir girişim TİKO isminde portatif bir 3 boyutlu yazıcı geliştirmişler.Bilgisayar bağlantısı tamamen kablosuz olan yazıcı aynı zamanda boyutlarından dolayıda çok iyi tasarlanmış.Fiyatınında ortalama 180$ civarında olacağı tahmin ediliyor.Girişimciler [...]

2710
Sosyal Platform
Sosyal Platform
Tübitak 4006 Bilim Fuarı
Tübitak 4006 Bilim Fuarı
Robot Projeleri