Tanıtım
OKUDUĞUNUZ KONU
Espcopter İndiegogo ‘da Desteklerinizi Bekliyor
0

Espcopter İndiegogo ‘da Desteklerinizi Bekliyor

Yazar : Murat Duran23 Haziran 2017

Yaklaşık bir yılı aşkın süredir Özyeğin üniversitesi elektrik elektronik mühendisliği bölümü öğrencisi Metehan Emlik tarafından geliştirilen ESPcopter projesi geçtiğimiz günlerde küresel fonlama sitesi İndiegogo’da yayınlandı. Proje geliştirme çalışmalarının büyük bir kısmını Özyeğin üniversitesi openfab maker merkezinde yapan Metehan  45 günde 30 bin dolar bağış toplamayı hedefliyor.

Dünya’nın en düşük maliyetli açık kaynak kodlu programlanabilir drone’nu yapma hedefi ile yola çıkan metehan, Espcopter için belirlediği 49 dolarlık ön sipariş fiyatı ile maliyet açısından en yakın programlanabilir drone rakibine göre %44 daha ucuz bir drone üreterek hedefine ulaşmış gibi gözüküyor.

ESPcopter’i yazılım ve mühendislik konularında kendini geliştirmek isteyen insanlar için basit seviyeden ileri seviye kadar kodlama öğrenebilecekleri, bir drone geliştirme kartı olarak tasarladığını belirten metehan. Ayırıca, espcopter’e sahip olan  espcopter’in  internete bağlanabilme özelliği sayesinde internet of things projelerini gerçekleştirebilecekleri ve drone uçuş algoritmaları konularında deneyim kazanabileceklerini söyledi.

Proje hocam olarak Metehan’a çıktığı bu yolda başarılar diliyoruz.Sizde bu projenin gerçek hayata geçmesini için destek olabilirsiniz.
İndiegogo kampanya sayfasından espcopter’e sahip olmak için ön sipariş verebilir( teslimat eylül ayı)  veya 5 dolarlık küçük bir bağış yaparak Metehan’a çıktığı bu yolda ona destek olabilirsiniz.
Kampanya sayfası:
Proje sitesi:
ESPCOPTER Kurucusu Metehan Emlik kimdir ?
Metehan Emlik 1996 yılında Sivas’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Sivas’ta tamamladı. Lise yıllarında yaptığı projeler ile çeşitli fuarlardan ödül kazanmasıyla birlikte 2014 yılında TÜBİTAK Orta öğretim öğrencileri proje yarışmasında “İkinci Nesil Yarı Otomatik Güdümlü Tank Savar Füzesi Güdüm Sistemi Tasarım, Donanım ve Yazılım” çalışması ile Fizik alanında Türkiye birincisi oldu. Aynı yıl Özyeğin Üniversitesinde düzenlenen lise öğrencileri arası robot kampında birinci olarak Mühendislik dekanlığı bursuna layık görüldü. 2015 yılında hazırladığı “Küresel Olmayan Astronomik Cisimler İçin İniş Sistemi” projesi Google Science Fair’de Dünya genelinde 90,000 bin proje arasından ilk 90 proje arasına girdi. Şuan Özyeğin Üniversitesinde Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencisi olan Emlik orta öğrenim öğrencileri için proje danışmalığı yapmaktadır. 2016 yılında TÜBİTAK insansız hava araçları yarımasında en orjinal tasarım ödülü kazanan Özyeğin üniversitesi kartal gözü iha takımının liderliğini yapmıştır. İlgi alanları arasında gömülü sistemler, yapay görme, uçuş mekaniği ve aerodinamik sistemler bulunmaktadır.
SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
78%
İlginç
17%
Eh İşte
0%
Anlamadım
0%
Kötü
0%
Berbat
6%
YAZAR HAKKINDA
Murat Duran
Murat Duran
Açık kaynak donanım ve yazılım geliştiricisiyim , mekanik ve robotik sistemler üzerinde çalışmalar yapmaktayım.Ayrıca bir start-up firması olan Proje Hocam 'ın kurucuyum.
YORUMLAR

YORUM YAP