Tanıtım
OKUDUĞUNUZ KONU
dnyARDUINO İncelemesi
4

dnyARDUINO İncelemesi

Yazar : Proje Hocam15 Ocak 2016

Merhaba arkadaşlar, sizlere bu yazı dizimizde deneylerimizi gerçekleştireceğimiz yerli bir eğitim setini tanıtacağım dnyARDUINO, ARDUINO için üretilmiş. Türkiye’de ilk ve tek olan yerli bir geliştirme setidir.Arduino ile uygulama geliştirmek isterken elektronik devreleri kurmakta zorluk yaşıyorsanız bu ürün bu zorlukları ortadan kaldırıyor.

Ayrıca ülkemizde tasarlanıp üretildiği için de kolaylıkla problem ve sorunlarınızı çözüme kavuştura biliyorsunuz. Hazırlanmış ve paylaşılmış.Kullanım kılavuzu da gerçekten çok güzel hazırlanmış.

Elektronik devre kurma bilgi olmayanlar için özel tasarlanmış bir geliştirme kartı olan dnyARDUINO sayesinde programlama öğrenmek artık çok daha kolay.Devre kurmak için mühendis olmanıza gerek yok tak çalıştır ile karmaşık devreleri kolayca kurabilirsiniz.

arduson2ardu7

Öncelikle MekatronikLAB firmasının ürün için yazmış olduğu tanımlamayı sizinle paylaşmak istiyorum..

proje1

“dnyARDUINO açık kaynak platformu ile proje geliştirmek isteyenlerin, deneylerini kolaylıkla yapabileceği bir eğitim setidir.  dnyARDUINO üzerinde dahili olarak 2×16 karakter LCD,  Üniversal motor sürücü, RGB LED, Düdük, BreadBoard, +5V ve +3.3V Güç Kaynağı, Butonlar ve Potansiyometre gibi birçok uygulama modülleri bulunmaktadır. Bu modüller,  yeni başlayanlar veya ileri düzeyde uygulama geliştirmek isteyenler için özenle tasarlanmış.

Tak kullan özelliği sayesinde dnyARDUINO üzerine  Arduino UNO, YUN, LEONARDO,  ZERO ve  ETHERNET geliştirme platformlarını kolaylıkla takabilir ve hemen uygulamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.  Üzerinde bulunan Bread Board sayesinde,  projenizde kullanmak istediğiniz özel sensörlerinizi veya komponentlerinizi  dnyARDUINO ile kolayca adapte edebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.”

Bence en önemli özelliklerinden bir tanesi de şu; Tak Kullan özelliği.Bir şekilde elinizde Arduino Uno veya benzerleri var ise ,tekrardan satın almanız gerekmiyor.dnyADRUINO’yu alarak elinizdeki Arduino boardu kolaylıkla set üzerinde kullanabilme imkanına sahip oluyorsunuz.. Uygulama projenizi gerçekleştirip çalıştırdıktan sonra, dilerseniz de arduino boardunuzu söküp ilgili projenizde kullanabiliyorsunuz.. Ürün üzerindek dahili uygulama modülleri ;

proje2

MekatronikLAB firmasına bizlere böyle yerli tasarımlar sunduğu için ayrıca teşekkür ederim.Ürün için detaylı bilgiyi firmanın resmi sitesi  www.mekatroniklab.com.tr den alabilirsiniz.Keyifli deneyler.

SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
68%
İlginç
2%
Eh İşte
3%
Anlamadım
2%
Kötü
0%
Berbat
25%
YAZAR HAKKINDA
Proje Hocam
Proje Hocam
4 YORUMLAR
 • sinan sözügüzel
  17 Ocak 2016 at 00:28

  dnyarduino gerçekten çok kullanışlı ve aynı zamanda pratik bir kart. ardunioya yeni başlayacaklar için geçekten alınması gereken bir eğitim seti, aynı zamanda yerli bir firmanın(MekatronikLab) üretmesi almaya değerbir kart olduğunu gösteriyor.
  almayanlara tavsiye edeceğim bir eğitim seti olup alanlara keyifli çalışmalar dilerim 🙂

 • 17 Ocak 2016 at 00:31

  Yeni başlayanlar için süper bir kart almanızı şiddetle tavsiye ederim

 • MERT GÜLER
  18 Ocak 2016 at 15:59

  Mekatronik Mühendisleri için idael mini bir Ar-Ge Merkezi… İstediğiniz uygulamaları kolaylıkla yapabiliyor kendinizi çok daha kolay gelişterebiliyorsunuz. Küçük projelerle başlayıp büyük projelere doğru sizin yanınızda olucak olan set herkes için tavsiye ederim

 • Harun Uysal
  19 Ocak 2016 at 17:20

  Bu elime geçmeden önce hiç birşey bilmiyordum ,Arduinoda kendimizi geliştirmemizi sağladı,daha büyük projer için can atıyoruz

YORUM YAP