Tasarım
OKUDUĞUNUZ KONU
Çocuklar İçin Priz Korumalığı Yapımı
0

Çocuklar İçin Priz Korumalığı Yapımı

Yazar : Murat Duran25 Haziran 2015

Evinde küçük çocukları olanlar her zaman için elektrik konusunda tehlikededirler. Bilindiği üzere küçük çocuklarımız, yürümeye yeni başladıklarında evin içinde ne kadar zararlı ve tehlikeli birşey varsa hep ellerini onlara uzatırlar. Buna en büyük örnek te alçakta kalan prizlerdir. Bizde bu proje sayesinde çocuklarınızı priz korumalığı sayesinde tehlikeden uzak tutmak istedik ve sizlere bu projeyi sunuyoruz.

Öncelikle korumalık yapacağınız prizin ölçüsünü alınız. (Cetvel ile boyunu ölçünüz.)Ölçüsünü aldığınız prizin iç kısmına göre yani yuvarlağına göre sert plastik kesin.Şimdi ise prizin arka kısmından (deliklerden) keseceğiniz kısımları kalem ile çiziniz.Daha sonra işaretlemiş olduğunuz yerleri matkap ile delin. Çünkü priz korumalığı bu deleceğiniz yerler sayesinde ayarlanabilir hale gelecektir.Bu delmiş olduğunuz plastiği prizin iç kısmına yani yuvarlak bölüme yerleştirin.Son olarak plastiği prizin iç kısmına yerleştirdikten sonra vidalama işlemiyle projenizi tamamlayabilirsiniz. Plastiği aşağıda görüldüğü gibi prize vidalayınız.Projeniz tamamlanmıştır. Prizi kullanmadığınız zamanlarda priz aşağıdaki gibi kapalı durumda olacaktır.Prizi kullanıma açmak için ise fişin ucunu takarak çevirin ve açık hale gelecektir. Böylelikle çocuklarınız artık prize elini sürdüklerinde korkmayacak daha rahat edeceksiniz.

SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
80%
İlginç
10%
Eh İşte
0%
Anlamadım
0%
Kötü
10%
Berbat
0%
YAZAR HAKKINDA
Murat Duran
Murat Duran
Açık kaynak donanım ve yazılım geliştiricisiyim , mekanik ve robotik sistemler üzerinde çalışmalar yapmaktayım.Ayrıca bir start-up firması olan Proje Hocam 'ın kurucuyum.
YORUMLAR

YORUM YAP