Tanıtım
OKUDUĞUNUZ KONU
Bulut Board için Son 5 Gün
0

Bulut Board için Son 5 Gün

Yazar : Murat Duran23 Haziran 2017

Bulut Board için arıkovanında son 5 gün hedefine ulaşmasına çok kalan bu projeye sizde destek olarak hayata geçmesine katkı sağlayabilirsiniz. Detek Olmak İçin : https://arikovani.com/projeler/bboard/detay?lang=tr

Tablet, bilgisayar ve akıllı telefonlar günlük hayatımızın bir parçasıdır. Çocuklarımızda teknoloji ile küçük yaşlarda tanışmaya başladılar. Bu teknolojileri kullanarak onlara kendi kodlarını yazmayı nasıl yaptırabiliriz diye düşünürken, kolaylıkla kullanabilecekleri BulutBoard tasarımı ortaya çıktı.

Bulut Board Nedir ? 

BulutBoard, üzerinde çocukların tüm duyularını etkileyen ışık, sıcaklık, mikrofon, mesafe, grafik ekran, bluetooth gibi birçok uygulama modülünü dahili olarak bulunduran, kodlama ve elektronik eğitim kitidir. Çocuklarımız, BulutBoard üzerinde bulunan modülleri kendi arasında etkileştirerek, birbirinden eğlenceli uygulamalar gerçekleşitrebilirler.

Bulut Board, çocuklarımızın daha çok ilgisini çekebilmek için iki farklı model olarak tasarlandı.. Kızlarımız dilerlerse BayanBulut, erkek çocuklarımız ise BayBulut ile kodlamalarını gerçekleştirebilir. İkisi arasında teknik olarak bir fark bulunmamaktadır. Sadece BulutBoard üzerindeki robot figürü ve altında bulunan pleksiglas koruyucunun renkleri mavi ve pembe renklerdedir. Ödüllerinizi dilediğiniz modelde tercih edebilirsiniz..

BulutBoard ÜZERİNDE HANGİ UYGULAMALAR VAR ? 

BulutBoard üzerinde dahili olarak 10 adet farklı uygulama modülü bulunmaktadır. Her biri ile bağımsız uygulamalar yapabileceğiniz gibi birbirleri ile tümleşik uygulamalar da yapılabilmektedir. Onlarca örnek sizleri bekliyor. Kendi yılan oyununuzu kodlamaya ne dersiniz ?

KOLAYLIKLA TAŞINABİLİR

BulutBoard 15,5cm x 11,5cm ölçülerindedir.
Bu sayede, çocuklarımız BulutBoard’u dilediklere yere taşıyabilir ve kodlamalarına kaldıkları yerden devam edebilirler.

SIK SORULAN SORULAR

1.BulutBoard’u ARDUINO IDE yazılımı ile kullanabilirmiyim ?
Evet. BulutBoard üzerinde dahili olarak ARDUINO UNO bulunmaktadır. Bu sayede ARDUINO destekleyen tüm yazılımlar ile kolaylıkla kullanabilirsiniz.  Örneğin, Mblock, Scratch, S4A, Atmel Studio, Eclipse, Visual Studio…

2.BulutBoard’u Hangi işletim sisteminde kullanabilirim ?
BulutBoard’u  Windows, Ma OS ve LINUX işletim sistemlerinde kullanabilirsiniz.

3. BulutBoard üzerinde hangi modüller opsiyonel ?
BulutBoard üzerinde Bluetooth Modülü ile SG90 Mini servo motor opsiyoneldir.
Maker Kitinde bu modüller bulunurken, Başlangıç kitinde bu modüller bulunmamaktadır.  Diğer tüm özellikler her iki sette dahili olarak bulunmaktadır.

4. Bay ve Bayan BulutBoard’ların arasında fark var mı ?
Hayır. her iki boardun tüm özellikleri aynıdır.  İki fark bulunmaktadır. Birincisi , BulutBoard üzerindeki robot figürü bay ve bayan olarak tasarlanmıştır.  İkincisi ise, BulutBoard elektronik devresinin altında koruyucu olarak bulunan pleksiglas malzemenin renkleridir. Bay Bulut da renk mavi iken, Bayan Bulut da ise pembe olarak gönderilmektedir.

5. BulutBoard’u nasıl enerjilendirebilirim ?
BulutBoard’u iki farklı şekilde enerjilendirip çalıştırabilirsiniz. Bunlar; USB ve harici adaptör veya pildir. BulutBoard bunlardan hangisi takılı ise otomatik olarak algılayacak ve enerjilendirmesine devam edecektir.  Adaptör ile enerjilendirme DC 7-12V  aralığındadır.  Taşınabilir hale getirmek için 9V pil ile de çalıştırılabilir.

6. BulutBoard ile hangi uygulamaları çalıştırabilirim ?
BulutBoard için tasarlanmış onlarca uygulama sizleri bekliyor. Ödülünüz size ulaştığında dilerseniz içerikteki CD’den dilerseniz ürün web sayfamızdan bu uygulamalara erişebilmektesiniz.
Ayrıca, BulutBoard dahili ARDUINO barındırdığından dolayı, ARDUINO ile yapılmış tüm uygulamaları çalıştırabilmeniz mümkün..

7. BulutBoard’u hangi yaş gurupları kullanabilir ?
Kodlama eğitimi 6.sınıftan itibaren başlamaktadır. Bu çerçevede tasarlanan BulutBoard bu yaş gruplarından itibaren kullanıma uygundur. Bir eğitmen eşliğinde veya evinde bilgisayarı ile kolaylıkla kodlama dümnyasına giriş yapabilir.
Bu yaş grubundan itibaren, lise, üniversite veya daha iler yaş grubunda olup kodlama dünyasına eğlenceli bir giriş yapmak isteyen herkes kullanabilir.

8. BulutBoard’u kullanırken önceden elektronik bilgim olması gerekir mi ?
Hayır, BulutBoard kullanıcının elektronik bilgisi olmadan kodlama yapabilmesini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Kullanım kılavuzu ile kolaylıkla uygulamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
100%
İlginç
0%
Eh İşte
0%
Anlamadım
0%
Kötü
0%
Berbat
0%
YAZAR HAKKINDA
Murat Duran
Murat Duran
Açık kaynak donanım ve yazılım geliştiricisiyim , mekanik ve robotik sistemler üzerinde çalışmalar yapmaktayım.Ayrıca bir start-up firması olan Proje Hocam 'ın kurucuyum.
YORUMLAR

YORUM YAP