Tanıtım
OKUDUĞUNUZ KONU
Bitcoin nasıl alınır?
0

Bitcoin nasıl alınır?

Yazar : Proje Hocam8 Ağustos 2018
Son yılların popüler yatırım aracı Bitcoin ve kripto paralarla tanışma zamanımız geldi. 2008 yılında Satoshi Nakamoto kullanıcı adlı biri tarafından temeli atılan Bitcoin; kriptografi kullanılarak oluşturulmuş, hiçbir merkeze bağlı olmayan bir kripto para birimi. 1 Bitcoin şu an yaklaşık 6900 dolar değerinde. Uzun vadede yüksek ivmesiyle dikkat çeken Bitcoin nereden ve nasıl alınır?
Bitcoin’e yatırım yapabilmek için öncelikle bir dijital cüzdana ihtiyacımız var. Bu dijital cüzdan bilgisayar hafızasında, veya bir taşınabilir bellekte Bitcoin depolanabilen bir yazılım temelli cüzdan şeklinde olabiliyor. Ayrıca kripto para borsalarının cüzdanları da kullanılabiliyor. Bu sitelerin cüzdanlarını kullanmanın yanında ayrıca bu siteler üzerinden kripto para alım ve satımını da gerçekleştirebiliyorsunuz. Türkiye’de Bitcoin almayı düşünüyorsanız ben Bitlo.com‘u kullanmanızı öneririm. Bitlo bence kullanımı en basit yerli kripto para borsası. Hakan Baş, Alper Afşin Özdemir ve Mustafa Alpay gibi bilinen isimler tarafından kurulmuş olması önemli bir artısı. Bitcoin dışında Ethereum ve Ripple da şu anda sitede alınıp satılıyor. Yakında başka kripto para birimlerini sitede göreceğimizi düşünüyorum.

Peki Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin almak için yapmanız gerekenler aslında çok basit. Kripto para ismi size korkutucu gelebilir ama bu sektörde kullanıcı deneyimi üzerine hayli yoğun şekilde çalışan Bitlo.com gibi siteler var. Bu sayede artık alım satım işlemleri gayet kolay bir hal aldı. Adım adım Bitcoin’lerimizi almaya başlayalım:
1. BİTLO.COM‘U AÇIYORUZ.
2. BU SAYFADAKİ FORMA ADIMIZI, SOYADIMIZI, TELEFON NUMARAMIZI VE SEÇMEK İSTEDİĞİMİZ ŞİFREMİZİ GİRİYORUZ.
3. TELEFONUMUZA GELEN KODU “SMS GÜVENLİK KODU” ALANINA GİRİYORUZ.
4. BU SAYFADA İSE KİMLİK BİLGİLERİMİZİ GİREREK HESABIMIZI DOĞRULUYORUZ.
5. BİLGİLERİ DOLDURUNCA “TRY YATIRMA” SAYFASI AÇILACAK. BURADAKİ BİLGİLERİ KULLANARAK İSTEDİĞİMİZ KADAR PARAYI HAVALE VEYA EFT İLE GÖNDERMEK MÜMKÜN, MİNİMUM YATIRMA SINIRI BULUNMUYOR.
6. ŞİMDİ HESABIMIZA TRANSFER ETTİĞİMİZ TÜRK LİRALARIYLA BITCOIN ALABİLİRİZ. “KOLAY ALIŞ/SATIŞ” SAYFASINI AÇIYORUZ. 1 TL’LİK DAHİ OLSA İSTEDİĞİMİZ KADAR BITCOIN ALMAK İÇİN ALMAK İSTEDİĞİMİZ MİKTARI YAZIP “BITCOIN AL” YAZAN BUTONA BASIYORUZ VEEEE…
İlk Bitcoin’lerimiz hesabımızda! Ayrıca isterseniz Ethereum alış satışı da yapabilirsiniz.
SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
100%
İlginç
0%
Eh İşte
0%
Anlamadım
0%
Kötü
0%
Berbat
0%
YAZAR HAKKINDA
Proje Hocam
Proje Hocam
YORUMLAR

YORUM YAP