Tasarım
OKUDUĞUNUZ KONU
Bisikletiniz İçin Yük Taşıma Römorku Yapımı
2

Bisikletiniz İçin Yük Taşıma Römorku Yapımı

Yazar : Murat Duran12 Ağustos 2015

Bisikletlerle yük taşıması çok güvenli olmasa da yolları düz olan bölgelerde çok tercih edilen bir sistemdir.Bu projemizde de basit malzemelerle kendinize bir bisiklet römorkunu nasıl yapacağınızdan bahsedeceğiz.Önceklikle yapacağınız römorkun trafikte kullanılmaması gerekmektedir.Aksi halde trafik polisleri tarafından ceza yiyebilirsiniz.

Malzemeler

1- Ahşap parçalar
2- İki adet bisiklet tekerleği
3- Gerekli muhtelif proje aletleri

Yük taşıma römorku yapabilmeniz için tahtaları hazırlamanız lazım.Yaklaşık 1.8m boyunda 4 tane tahta parçası hazırlayınız.Ardından iki tane 60 cm boyunda tahta hazırlayın ve resimlerde gördüğünüz şekilde montajlayın.

Daha sonra lastiklerinizi tam merkeze gelecek şekilde ayarlayın ve dengede durmasını sağlayınız.Sabit bir mil üzerinde sabit hareket edecekler.

Daha sonra iskelet şasenin üzerine yassı tahtalardan çakarak yük konulabilecek düzeye getiriniz.Metal bir boru ile de bisikletinize bağlayabilirsiniz.

SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
50%
İlginç
15%
Eh İşte
9%
Anlamadım
8%
Kötü
2%
Berbat
17%
YAZAR HAKKINDA
Murat Duran
Murat Duran
Açık kaynak donanım ve yazılım geliştiricisiyim , mekanik ve robotik sistemler üzerinde çalışmalar yapmaktayım.Ayrıca bir start-up firması olan Proje Hocam 'ın kurucuyum.
2 YORUMLAR
 • Kerem Taçlı
  13 Ağustos 2015 at 17:18

  dönüşlerde dengeyi sağlamak çok zor olur bunla abi

 • seyfullah demirkaya
  4 Mayıs 2018 at 12:42

  Murat Bey,

  Ben yapmamak istiyorum bu romörkü. tekerli bisiklet tarafından çekilen bir karavanın tabanı olarak kullanmak istiyorum. 200kg taşır mı bu sistem?
  Başaılar…Esenlikler

YORUM YAP