Tanıtım
OKUDUĞUNUZ KONU
BeagleBone Black İncelemesi
0

BeagleBone Black İncelemesi

Yazar : Önder Hançerli10 Ocak 2016

Merhaba arkadaşlar bu aralar uğraştığım ve benim ilgimi çeken bir mini bilgisayardan bahsedeceğim.BeagleBone black mini bilgisayar ubuntu ve android platformları üzerinde çalışabilmektedir.İşlemci olarak AM3358 ARM cortex-A8 bulunmaktadır ve bu işlemci tamda 1 ghz hızında çalışmaktadır. aynı zamanda mini bilgisayarın üzerinde 512 mb DDR3 dahili ram, linux debian ön yüklemeli 4 gb hafıza ve ses, görüntü çıkışı için dahili HDMI bağlantısı mevcuttur . mini bilgisayarımız dc 5 voltla çalışmaktadır.

Gelişmiş olan bu mini bilgisayar üzerinde GPIO pinleri , mıcroSD hafıza kartı girişi ve usb çıkışları beagle bone ‘ un kullanım kolaylığını fazlasıyla sağlamaktadır. isterseniz bu mini bilgisayarı yakından tanıyalım.

Teknik Özellikleri

Grafik motoru : SGX530 3D
Dahili flaş hafıza : 4 GB , 8 bit gömülü eMMC
PMIC : TPS65217C PMIC regülatörü ve bir ek LDO
Güç kaynagı : mini USB veya DC jack 5V DC
Yüksek hızlı usb 2.0
6 pin 3-3v TTL
Ethernet rj45
SD / MMC baglantı microSD , 3-3V
Video çıkışı : 16b HDMI , 1280 x 1024
Ağırlık : yaklaşık 40 gram

beagleboneDesc

Cihaz özelliklerine genel olarak değinmiş olduk.Kendi görüşümü belirtmek gerekirse gerçekten tek kelimeyleyüksek performans istediğiniz projelerde ve gelişmiş robotik projeler için birebir.

SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
83%
İlginç
0%
Eh İşte
0%
Anlamadım
0%
Kötü
0%
Berbat
17%
YAZAR HAKKINDA
Önder Hançerli
Önder Hançerli
Merhaba, ben 17 yaşındayım . elektrik-elektronik ve yazılım konusunda oldukça iyi sayılırım . hem kendimi geliştirmek hemde sizlere eşsiz bilgiler vermek için buradayım ...
YORUMLAR

YORUM YAP