Tasarım
OKUDUĞUNUZ KONU
Atık Bezlerden İğnelik Yapımı
0

Atık Bezlerden İğnelik Yapımı

Yazar : Murat Duran27 Haziran 2015

Elinizde bulunan eski yün kazak ve fincan kullanarak kullanarak Anneler Gününde annenize verebileceğiniz güzel bir iğnelik yapabilirsiniz. Sizde şekilde görüldüğü gibi bir iğnelik yapmak istiyorsanız çalışmanın ayrıntıları bu yazının devamında.

Malzemeler:

1- Eski kazak (tercihen yün kazak olsun).
2- Çay fincanı veya çorba kasesi.
3- Tutkal (Ağaç yapıştırıcı)

Fincanın çap ve genişlik ölçülerine göre 2 veya 3 kat rulo oluşturuyoruz. Güzel bir görünüme sahip olması için rulo oluştururken farklı iki renkte kumaş kullandık.Gül şeklinde bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Ruloyu sıkıca sardıktan sonra bir iğne yardımıyla rulo uçlarını birleştiriyoruz.Tutkalı şekilde görüldüğü gibi fincanın içine sürüyoruz. Tahmini olarak beş dakika bekledikten sonra rulomuzu fincanın içerisine montaj ediyoruz.

Rulomuzu şekilde görüldüğü gibi fincana montaj ederek kuruması için bekliyoruz.Artık iğnelerimizi güvenle kendi yapmış olduğumuz bu çalışma üzerine iğneleyebiliriz. Yapımı oldukça kolay ve çabuk olan bu çalışmayı arkadaşlarınıza veya annenize hediye ederek onları sevindirebilirsiniz.

SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
67%
İlginç
0%
Eh İşte
0%
Anlamadım
0%
Kötü
0%
Berbat
33%
YAZAR HAKKINDA
Murat Duran
Murat Duran
Açık kaynak donanım ve yazılım geliştiricisiyim , mekanik ve robotik sistemler üzerinde çalışmalar yapmaktayım.Ayrıca bir start-up firması olan Proje Hocam 'ın kurucuyum.
YORUMLAR

YORUM YAP