Bilgisayar
OKUDUĞUNUZ KONU
Angry Birds Bilgisayar İçin Sapan Yapımı
0

Angry Birds Bilgisayar İçin Sapan Yapımı

Yazar : Murat Duran25 Haziran 2015

Angry Birds, iPhone‘da fenomen olduktan sonra birçok platformda kendini gösterdi. Angry Birds bir tek dijital ortamda kalmadı. Fiziksel ürünlerinin de satışları tüm dünyada rekorlar kırdı. Şimdi de oyunun içinde bulunan sapan, tak ve çalıştır özeliği ile USB ara birimi sayesinde kontrol altına alınabiliyor. Sapan da ki tüm hareket mouse uçun da ki imlece direktif vererek senkronize çalışıyor.

Malzemeler

1- Tahta sapan
2- Usb kablo ve bağlantı elemanları
3- Elektronik malzemeler (dosya içerisinde mevcut)

Bu sapan piyasada satışa sunuldu şimdi ise sizlere bu sapanın yapımını anlatmaya çalışacağız bu çalışma ileri seviye bir çalışmadır.Çalışmayı site üzerinde verdiğimiz bağlantı ile indirebilirsiniz bu bağlantının içerisinde bulunan kodlar ve devre şemalarıyla sizde böyle bir sapan oluşturabilirsiniz.

Projenin Dosyalarını İndir

Sapanın çalışma mantığı içerisinde bulunan sensör sayesinde sizin atış açınızı hesaplıyor ve bunu elektronik ortamdan bilgisayar ortamına aktarıyor bu sayede siz analog olarak kuşlara yön vermiş oluyorsunuz.

SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
60%
İlginç
20%
Eh İşte
0%
Anlamadım
10%
Kötü
0%
Berbat
10%
YAZAR HAKKINDA
Murat Duran
Murat Duran
Açık kaynak donanım ve yazılım geliştiricisiyim , mekanik ve robotik sistemler üzerinde çalışmalar yapmaktayım.Ayrıca bir start-up firması olan Proje Hocam 'ın kurucuyum.
YORUMLAR

YORUM YAP