Tasarım
OKUDUĞUNUZ KONU
3D Printer Topuklu Ayakkabı
0

3D Printer Topuklu Ayakkabı

Yazar : Murat Duran4 Temmuz 2015

3 boyutlu yazıcılar hayatımıza bir anda girdi ve hemen hemen her alanda ilginç fikirler ortaya çıkmaya başladı.Bir kullanıcı kendisi için özel tasarladığı topluklu ayakkabıyı yazıcıdan çıkarmış , tasarım olarak gerçekten güzel.Aşağıdaki linkte 3d yazıcı için stl dosyası verilmiş sizde kendi yazıcınızdan aynı ayakkabıyı çıkartabilirsiniz.Bu paylaşımın yapılmasının amacı size ilham olması ve fikir vermesidir.Kendi ayakkabınızı kendiniz tasarlayıp giyebilirsiniz.

Kimsenin satın alamayacağı sadece size özel bir ayakkabınız olmasını istemez misiniz.Partilerde pişti olmaya son, sizden başka kimsede aynısından olmayacak.

3D yazıcı Dosyasını İndir

3D Yazıcı Rehberi

3D yazıcılar genellikle USB girişli olarak bilgisayarla bağlantı halindedir. Aralarındaki farklar çok büyük olmamakla birlikte, dikkate değer kıstaslardan biri tahmin edilebileceği üzere hassasiyetidir. Hassasiyeti en iyi olan yazıcı 100 mikron ile Profi3DMaker adlı 3D yazıcıdır. Devam eden hassasiyet sıralamasını ise Ultimaker Original, Solidoodle 3, Solidoodle 2 pro olarak yazabiliriz.

Aynı şekilde hammadde yarıçapı genellikle tüm yazıcılarda aynıdır ve 1.75 mm’dir. Sadece aşağıdaki yazıcı tiplerimizde Ultimaker Original’da 3mm’dir.

Tüm yazıcı tiplerimizde kullanılan teknoloji en yaygın olan Fused Deposition Modeling yani kısaca FDM’dir. FDM tekniğinden aşağıda linkini de verdiğimiz yazımızda bahsetmiştik. Kısaca mantığını hatırlayacak olursak; “Bu yöntemde, çubuk veya tel halinde bir malzeme, bir püskürtücü vasıtası ile katman katman eklenme suretiyle ürün üretimi gerçekleştirilir.”

SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
27%
İlginç
45%
Eh İşte
18%
Anlamadım
0%
Kötü
0%
Berbat
9%
YAZAR HAKKINDA
Murat Duran
Murat Duran
Açık kaynak donanım ve yazılım geliştiricisiyim , mekanik ve robotik sistemler üzerinde çalışmalar yapmaktayım.Ayrıca bir start-up firması olan Proje Hocam 'ın kurucuyum.
YORUMLAR

YORUM YAP