Tasarım
OKUDUĞUNUZ KONU
3D Arduino Kutusu Yapımı
0

3D Arduino Kutusu Yapımı

Yazar : Murat Duran7 Kasım 2016

Bu gün sizlere Arduino Kutusu ‘ndan bahsedeceğiz sitemizi takip eden arkadaşların çok büyük çoğunluğu arduino kullanmaktalar.Bildiğiniz gibi arduino çıplak bir kart olduğundan koyduğunuz yere çok dikkat etmeniz gerekmektedir.İletken bir zemin üzerinde çalıştırıldığında çok çabuk bir şekilde zarar görüp bozulabilir.Bu tür sorunları ortadan kaldırmak için arduino kutuları mevcut ama , gerek renkleri olsun gerekse kalitesi olsun şahsen çok beğenmiyorum.

Daha şık ve kullanışlı nasıl bir arduino kasası yaparız derken bu tasarım ortaya çıktı.Gerek rengiyle gerek üretim kalitesiyle hemen kendini belli etmektedir.

Ürünün 3d baskı için gerekli STL dosyasını buradan indirebilirsiniz : Dosyayı İndir

uno-kabi (1)

Kendi 3d yazıcınız yoksa sitemizden sipariş verebilirsiniz.Farklı renk seçenekleri mevcuttur.İsteğe özel isim yazılı şekilde de gönderebiliriz.Bu konuda bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Üretimde kullandığımız plastik türü PLA dır.Pla plastik, mısır nişastası ve şeker kamışı gibi bitkisel ürünlerden elde edilen plastiktir. Bu nedenle yeşil plastik diye de adlandırılır. Diğer plastik türlerine göre doğada daha çabuk yok olur ve çevreye zarar vermez.Genellikle gıda ürünlerinin ambalajlarında kullanılır.Çocuklarınız ve kendiniz bu ürünü gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

projesatinalurun

SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
62%
İlginç
19%
Eh İşte
14%
Anlamadım
0%
Kötü
5%
Berbat
0%
YAZAR HAKKINDA
Murat Duran
Murat Duran
Açık kaynak donanım ve yazılım geliştiricisiyim , mekanik ve robotik sistemler üzerinde çalışmalar yapmaktayım.Ayrıca bir start-up firması olan Proje Hocam 'ın kurucuyum.
YORUMLAR

YORUM YAP