Haberler
OKUDUĞUNUZ KONU
3B Yazıcı İle Yapılan Elektrikli Araba
0

3B Yazıcı İle Yapılan Elektrikli Araba

Yazar : Murat Duran12 Aralık 2015

3B Yazıcı gelişmesiyle tüm dünyada bir üretme çılgınlığı başladı ve herkes kendi tasarladıkları ürünleri çıkarmaya başladı.Bunlardan biriside bir araba , iki kişilik ve elektrikli olarak tasarlanan bu araba tamamı ile 3b yazıcıdan çıkartılmış.

Artık evlerimize kadar giren bu teknoloji ile yapabileceklerinizin sınırı yok.Tek sıkıntısı çok yavaş olması,bu sorununda yakın bir gelecekte çözüleceğinden eminiz.Arabanın fotoğrafları aşağıda görünmektedir.Test sürüşlerinde başarılı olan araba prototip üretiminde bir devrim niteliğinde.Artık arabaların arge çalışmaları çok daha kısa zamanda tamamlanabilecek.

Araba plastik kullanılarak yapılmış, ama günümüz teknolojisinde metal alaşımları da printer dan çıktı alınabilmekte.Arabanın belirli kısımları metal olarak belirli bölümleri de plastik olarak çıkartan bir uygulama geliştirilebilirse, yakın bir gelecekte kişiye özel üretim elektrikli araba piyasaya çıkabilir ve fiyatları tahmin ettiğinizden çok daha ucuz olabilir.

Böyle teknolojilerin geliştirilmesi için hem arge merkezleri hemde makerlar büyük çalışmalar yapmaktalar.Bu günün ve geleceğin teknolojisi olan 3b yazıcı her geçen gün yeni bir versiyonu ile karşımıza çıkmakta.Böyle gelişmelerde bizim gibi teknoloji severleri mutlu ediyor.

SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
42%
İlginç
25%
Eh İşte
25%
Anlamadım
8%
Kötü
0%
Berbat
0%
YAZAR HAKKINDA
Murat Duran
Murat Duran
Açık kaynak donanım ve yazılım geliştiricisiyim , mekanik ve robotik sistemler üzerinde çalışmalar yapmaktayım.Ayrıca bir start-up firması olan Proje Hocam 'ın kurucuyum.
YORUMLAR

YORUM YAP