Arduino
OKUDUĞUNUZ KONU
1Sheeld Akıllı Telefon İçin Arduino Shield
2

1Sheeld Akıllı Telefon İçin Arduino Shield

Yazar : Emre ARAR8 Şubat 2016

1Sheeld bildiğiniz Arduino Shield lerini bir kenara bırakmanızı sağlayabilir.1Sheeld kolayca yapılandırabilen bir Arduino Shield’dir.1Sheeld’e şöyle bir baktığımızda temel olarak iki parçadan oluşmaktadır.İlk parça Arduino kartına bağlı bir shield’dir.

Arduino ve herhangi bir Android veya IOS telefon arasında Bluetooth aracılığıyla veri aktarımını sağlar. İkinci parça ise bir yazılım platformudur ve Android veya IOS telefonlarla shield arasındaki bağlantıyı sağlar.Bu shield ile Arduino prototiplerini hızlı ve ucuz yolla yapabilirsiniz. 1Sheeld şu an tam 42 Shield gücündedir !

1Sheeld Neler Yapar?

1Sheeld LED, Toggle Button, Buzzer, Slider, LCD, 7-Segment, Keypad, Music Player, Game Pad, Notifications, Twitter, Facebook, Gyroscope, SMS, Flashlight ve Mikrofon gibi uygulamalar ile kullanılabilir.Ayrıca bunlara her geçen gün yenileri eklenmektedir. (http://1sheeld.com/shields)

1sheeld2

1Sheeld ile Arduino’ya bağlı giriş ve çıkış bilgilerini Android cihaza gönderebilir ve aynı şekilde mobil cihazınızdaki tüm sensör ve donanım bilgilerinide Arduino’ya gönderebilirsiniz. Yani bu kart ile telefondan RC araba kontrolüde yapabilirsiniz, odanıza biri girdiği zaman tweet’te attırabilirsiniz.

1Sheeld ürünün asıl amacı, Arduino Shield projenizin prototipini hazırlamada hızlı ve daha ucuz yollar sağlamaktır.

Akıllı telefonların gücünü kullanarak Arduino shieldleri yeni bir boyut kazandı.Bu kart uygun fiyatlara prototip hazırlamak isteyen ilgililere en iyi ve en uygun çözümü sunmaktadır.

Detaylar için www. 1sheeld.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

SİZCE NASIL OLMUŞ?
Beğendim
91%
İlginç
3%
Eh İşte
0%
Anlamadım
6%
Kötü
0%
Berbat
0%
YAZAR HAKKINDA
Emre ARAR
Emre ARAR
Elektronikle 2006 yılında lisede tanıştım. 2012 yılında İstanbul Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon bölümünden mezun oldum ve ardından İstanbul Üniversitesi Endüstri Mühendisliğini bitirdim. Özel eğitim kurumlarında Robotik&Elektronik eğitmenliği yapıyorum. Aynı zamanda İstanbul'da özel bir firmada robotik&elektronik alanlarında donanım ve yazılım geliştirici pozisyonunda çalışmaktayım.
2 YORUMLAR
 • barış bal
  2 Mart 2016 at 19:13

  ıos ta ne yapıcaz

 • Emre ARAR
  Emre ARAR
  19 Eylül 2017 at 12:01

  Ben bu yaziyi yazdigim surede ios sürümü henüz gelistiriliyordu. Su anda ürünün web sitesine ios sürümüde eklendi. Ios kullanicilari da ürünü artik rahatlikla kullanabilir.

YORUM YAP