Yazarlarımız

Uzun zamandır internetle uğraşıyorum bu internet bilgimi gerçek mesleğimle bütünleştirip yararlı olacağını düşündüğüm Proje Hocam sitesini hayata geçirdim.Hep kendimi geliştirmeyi seven bir yapıya sahip oldum bir şeyi ezberlemektense o şeyi anlamayı tercih ediyorum.Mekanik ve elektronik hep ilgimi çekti bu internet sitesindede bu konularla ve diğer konularla ilgili projeler paylaşıyorum.Şu an Atatürk Üniversitesinde Makine Mühendisliği öğrencisiyim.
Atatürk Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde lisans eğitimi almaktayım.Bölümüme paralel olarak robotik sistemler üzerine projeler geliştirmekteyim. Disiplinli ve düzenli çalışmayı severim.Sürekli yeni şeyler öğrenmeye hevesli, kendi alanımdaki konularda uzman, kendi kendime öğrenebilen, aktif çalışmayı seven, dinamik bir kişiliğim vardır.Ayrıca takım çalışmasına yatkın, değişime açık, yaratıcı, yenilikçi, çalışkan ve kararlı biriyimdir.
Elektronik haberleşme teknikeriyim, Elkon gemi otomasyon firmasında çalışmaktayım.PLC otomasyon üzerine kendimi geliştiriyorum.Elektrik tesisat uygulamaları, kamera gözetleme ve güvenlik sistemleri üzerinde çalıştım.
Bilgisayar mühendisiyim , gömülü sistemler ve IoT üzerinde çalışmalar yapmaktayım.Proje Hocam sitesini uzun zamandır takip ediyordum ve bu oluşumun içerisinde olmak istedim.Bu sitede yazılarımı paylaşıp sizlere yararlı olmak istiyorum
Sakarya Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisi Sakarya Üniversitesi Robot Topluluğu
Lise 3. Sınıfta başlayan elektronik merakım sayesinde buradayım.Her ne kadar teknolojiye ve robot konularında yeni olsamda bu işlere başlayacak kişilerin sıfırdan eitimlerine yardımcı olabileceğimi düşünüyorum :)
Elektronikle 2006 yılında lisede tanıştım. 2012 yılında İstanbul Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon bölümünden mezun oldum ve şu an İstanbul Üniversitesi Endüstri Müh. son sınıf öğrencisiyim. Özel eğitim kurumlarında Robotik&Elektronik eğitmenliği yapıyorum. Aynı zamanda Stem Çocuk bünyesinde eğitmen olarak görev almaktayım.
Karabük Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunuyum.Ankara'da özel bir firmada Ar-Ge mühendisi olarak çalışmaktayım.Üniversite hayatıma kadar amatörce olan elektrik elektronik uğraşım okul hayatım ile bir adım öne taşınmış oldu.Daha çok kontrol sistemleri ve robot projeleri ile uğraşmaktayım.
Balıkesir'de 11.sınıf öğrencisiyim.Yaklaşık 2 yıldır uğraştığım Arduino ve elektrik-elektronik bilgimi sizlere aktarmak için buradayım.
Karabük Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği öğrencisiyim.Mühendislik küçüklükten gelen bir meraktı aslında benim için .En büyük eğlencemdi küçük çaplı elektronik uğraşlar.Makineye,mekanizmalara olan ve yazılıma olan ilgim beni doğrudan mekatronik mühendisliğine itti.Robotik ve yazılım benim için ilgi kaynağı olmuştu, şuan daha iyi anlıyorumki iyiki Mekatronik Mühendisliği…
Karabük Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği öğrencisiyim.Sürekli değişen teknolojik gelişmeler içerisinde kendini çok çabuk yenileyebilen ve bir insana kazandırabileceği en güzel tecrübeleri kazandıran bu mesleği seçerek güzel hizmetler sunabilmek amacıyla yolumda büyük bir heyecanla ilerlemekteyim.
Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencisiyim. Elektroniğe meraklı biriyim. Her ne kadar bu konuda profesyonel olmasamda ,elektronikle ilgilenen arkadaşlara yardımcı olabileceğimi düşünüyorum.
Elektrik-Elektronik Müh. | Elektronik, Yazılım ve Robotik alanlarında çalışmalar yapmaktayım.
Merhaba, ben 17 yaşındayım . elektrik-elektronik ve yazılım konusunda oldukça iyi sayılırım . hem kendimi geliştirmek hemde sizlere eşsiz bilgiler vermek için buradayım ...
Elektronik Teknikeriyim. Gömülü sistemler üzerine kendimi geliştirmek istiyor ve geliştiriyorum. Sizlere 'Proje Hocam' aracılığı ile bazı projelerimi paylaşıyor ve çevirmenlik yapmaya çalışıyorum. Umarım sizlere faydalı oluyorumdur. Saygı ve sevgilerimle.
Gazi Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim.Sizlerle birlikte enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji hakkında fikir ve önerilerimi paylaşacağım.Umarım projehocam.com kullanıcılarına faydam dokunur.
Erciyes üniversitesi Elektrik-Elektronik ögrencisiyim aynı zamanda Erciyes Teknoparkta Start-up şirketine sahibim.Amatörce elektronik üzerine proje çıkartmaktayım
Ben Erdem ÖZDEMİR. Malatya'da yaşıyorum. 13 yaşındayım. Kendimi bilime ve yenilikçiliğe adamış bir makerım. Özel ilgi alanım robotik ve elektronik. Şu ana kadar farklı farklı maker etkinliklerine katıldım. Robotlar ve 3D yazıcılar konusuna ilgi duyuyorum. Kullandığım programlama dilleri; c#,c++, pyhton.
1991 Diyarbakır doğumluyum.İlk ve Orta öğretimimi Kocaeli'de tamamladım. GATEM Elektrik - Elektronik Bölümü Kontrol ve Otomasyon Alanından Mezun olduktan sonra 1 sene kadar özel bir otomasyon şirketinde çalıştıktan sonra TRT Çocuk kanalında yayınlanan 2 adet projede 3D modelleme, animasyon ve render alanında 4 yıl çalıştım daha sonra eğitimime devam etmek için üniversiteye başladım şuanda Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Mekatronik bölümü son sınıf öğrencisiyim. İnternet of things, akıllı otomasyon ve kontrol sistemleri, yapay zeka üzerine kendimi geliştirmekteyim.Uzaktan kontrol sistemleri ve gömülü sistemler hakkında çalışmalarım mevcut.Ayrıca şuanda arduino ile nesnelerin interneti ve gömülü sistemler hakkında bir kitap bitirme aşamasındayım.
İsmim Fatih Plevne anadolu lisesi 9. sınıf öğrencisiyim hedefim mekatronik mühendisliği hedefim için çalışmaya şimdiden başladım. sevdiğim tek yanım merakım.
Boğaziçi Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği mezunuyum. Yıldız Teknik Üniversitesinde Fen Eğitimi üzerine olan yüksek lisansıma devam ediyorum ve yanısıra özel bir kurumda STEM dersleri koordinatörlüğü görevini yürütüyorum ve müfredat geliştirme çalışmaları yapıyorum. Arduino ve RasPi projeleri tasarlayıp hayata geçirmeye çalışıyorum.
Adım Tuğkan Pilka. Doğa Okulları' nda 11. sınıf öğrencisiyim. Ekibim ile yazdığım yazılım ile Harvard Üniversitesi tarafından Amerika' ya davet edildim. Şu anda ekibimle birlikte Arduino Tank projesi üzerinde çalışıyorum.
Ben Berat 3 Yaşımdan beri elektrik elektronik ile uğraşmaktayım. Hep elektronik,robotik,mekanik,elektrik ile uğraşmışımdır. Bu yararlı siteye ilk girdiğimde bir firma zannettim. Fakat gönüllü insanların yardımcı olduğu bir siteymiş emeği geçmiş herkeze minnetarım.ortaokul 2. Sınıf öğrencisıyim, elimden gelenin en iyisini yapacağıma dair hepinize söz veriyorum. İnivasyon ve destek herşeydir, Girişimci herkezi destekleyin. Bu ülkeden büyük cevherler çıkartmak içn buradayım Saygılarımlan Berat ATALAY
Merhabalar,Ben Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği okuyorum uzun zamandır teknoloji ve pc dergisi müptelası olarak bilgisayar ve teknoloji alanında güzel yazılar yazabiliceğime inanıyorum amacım temel bilgiler ve guncel bilgiler paylasmak ve aynı zaman da bilgi kazanmak.Bilgi paylastıkca coğalır ve insanlara fayda sağlamak en güzel hediye..
İstanbul Bağcılarda doğdum memleketim ankara 18 yaşındayım Çanakkale 18 Mart Üniversitesinde Mekatronik okuyorum.
Edirne Trakya Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği 1. sınıf öğrencisiyim C# ve SQL ile uğraşıyorum.
çocukluğumdan beri elektriğe ve elektroniğe ilgi duymuş biriyim neredeyse 3-4 yıl önce arduino ve raspberry pi ile tanıştım daha öncesinden aldığım yazılımsal eğitimler sayesinde arduino ve raspberry pi konusunda hızlıca ilerlememe neden oldu .Halen kendimi sürekli geliştiriyorum bir yandan okuyorum bir yandan da 2 firmanın mekatronik mühendisliği görevini üstleniyorum.
Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 4.Sınıf öğrencisiyim *Gömülü sistemler , *MCU alanlarında gelişmeye çalışmaktayım
23 yaşındayım ve aktif olarak özel bir şirkette yazılım ekibinde çalışıyorum. Hakim olduğum diller; Html, Css, Javascript, Php & Mysql, C#, .net Mvc. Kendime yetecek kadar da Java(Android platformunda) bilgim var.
Ankara Üniversitesi Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu End. Elektronik 1992 mezunuyum, Uzun zamandır elektronik Ar-Ge faaliyetleri ile iştigal ediyorum. Hali hazırda, medikal bir şirketin ürün geliştirme ve eğitim departmanı sorumlusuyum. Üzerinde yeni çalışmaya başladığım ARM Mikro denetleyicilerini, elektroniğe gönül veren ve Maker olma yolunda ilerleyen ancak kaynak sıkıntısı çeken arkadaşlarımıza yol göstermek bir başlangıç noktası oluşturmak için, ARM Cortex – M serisi mikrodenetleyiciler üzerinde hızlı protoipleme ve ürün geliştirme amaçlı geliştirilmiş bir platform olan Mbed ve Cortex M serisi ile uygulama geliştirmek için temel seviyede bilgi aktarmak, Mbed geliştirme platformunu tanıtmak arzusundayım.
Küçüklükten beri Elektrik ve Elektroniğe ilgim var. Yaklaşık 2 sene önce Arduino ile tanıştım. Kodlama ve elektronik bilgi üzerine hiç bir eğitim almadan tamamen okuyarak,deneyerek kendimi geliştirmeye devam ediyorum.
Mekatronik Mühendisliği 4. Sınıf öğrencisiyim 3D Printer konusunda uzman sayılacak kadar bilgiliyim kendi tasarımımı yaptım, kendi drone mu ürettim cnc router, cnc lazer, robotik sistemler üzerinde çalışıyorum şuan 6 eksen robot kolumu üretme aşamasındayım..
Merhabalar öncelikle kısaca kendimi tanıtayım amasya üniversitesinde mekatronik öğrencisiyim elektrik - elektronik , mekanik gibi konulara oldum olası ilgim var , öğrenmeyi ve bildiklerimi başkaları ile aktarmayı seven birisiyim o yüzden burada sizlerle birlikteyim.
Merhaba. 11.sınıf öğrencisiyim ve 1-2 yıl olmaktadır arduino ve app inventor 2 gibi programlarda çalışmalar yaptım çocukluğumdan gelen merakımla da bunu devam ettirdim.Şimdi ise Proje Hocam sayfasında öğrendiklerimi paylaşmak ve öğrenmek için buradayım. *Bilmediğini bilmek en iyisidir.*
10.sınıf Mobilya ve İç mekan tasarım okuyorum herkes diyor bölümünle ne ilgisi var bende diyorumki elektrik ve elektroniği mobilya ile birleştirdim kendimce,ama üniversitedeki hayalim bilgisayar programcılıgı okumayı düşünüyorum sizlerede Arduino ve PIC de yardımcı olmak istiyorum.