Rasgele Yazı Hemen Üye Ol
Paylaşım Ekibimizde olmak istermisiniz ? >>

Kartondan Maket Uçak Yapımı

7814 kez okunmuş
30-07-2012, 14:38
Kartondan Maket Uçak Yapımı
Herkes ARF (nerdeyse uçmaya hazır) kitini kullanarak bir model uçak yapabilir. Fakat asıl eğlence ve macera dolu olan, bir model uçağı tamamen en başından itibaren kendi ellerinizle, hayal gücünüzle ve fikirlerinizle tasarlayıp sonunda bir model uçak olarak hayata geçirmenizdir.Model uçak yapımı sırasında ihtiyacınız olabilecek bir takım püf noktalar ve öneriler şöyledir;

1- Aeronotik (havacılık) hakkında yeterli miktarda bilginiz bulunuyorsa model uçağınız için kendiniz bir plan hazırlayabilir ve uygulamaya geçirebilirsiniz.
2- Eğer ilk model uçağınızı yapıyorsanız, kağıttan – kartondan bir model uçak yapmayı tercih etmeniz daha uygun olacaktır.
3- Dergilerden veya internetteki bilgilerden ücretsiz ya da ucuza birçok model uçak planı bulabilirsiniz, model uçak planları için fazla ve gereksiz harcama yapmaktan kaçının.
4- Çocuklarınızın model uçak yapımında size eşlik etmesine izin verin. Bu hem onların gelişimine yardımcı olacak hem de eğlenerek öğrenmelerini sağlayacak bir şeydir.
5- Eğer bu sizin ilk uzaktan kontrol edilebilen model uçağınız olacak ise köpük kullanın. Köpük çok daha ucuzdur ve bununla beraber oldukça da iyi uçar.

Model uçak yapımı sırasında ihtiyacınız olabilecek bir takım uyarılar şöyledir;

1- Eğer model uçağınızı kartondan yapacaksanız, çok karışık bir model seçmeyin. Basit modeller başlangıç için daha uygundur.
2- Model uçak yapımındaki kesme, boyama ve yapıştırma gibi işlemlerde güvenlik önlemlerinizi almayı sakın ihmal etmeyin.8 Nisan 2014 20:56 2
ada
çok güzel olmuş ama bana göre çok zor wink love
6 Mart 2013 19:22 1
abc46
teşekkürler smile
Yorum Ekle
Ad-Soyad:
E-Posta:
Yorum:
Güvenlik: Güvenlik Kodu (CAPCHA)
Kodu Güncelle
Kodu Girin:

Sponsor Alanı

Anket

En Beğendiğiniz Proje Türü Nedir ?

Elektronik Projeler
Robot Projeleri
Makine Projeleri
Çevre Projeleri
Bilgisayar Projeleri