POPÜLER
HİT KONULAR
SIRALAMA
ROBOTİK
 
DEVAMINI OKU
655
 
DEVAMINI OKU
705
 
DEVAMINI OKU
1712

 
DEVAMINI OKU
2618
 
DEVAMINI OKU
11685
 
DEVAMINI OKU
9169

 
DEVAMINI OKU
5090
 
DEVAMINI OKU
49236
Arşivler
En Son
 
DEVAMINI OKU
18 Ekim 2017

Arduino Park Sensörü

Merhaba arkadaşlar düşük bütçeyle yapabileceğiniz eğlenceli bir projeyi anlatacağım.Hayatımızda gördüğümüz park sensörü nün küçük bir kopyası .Öncelikle size Arduinonun ne işe yaradığını anlatacağım . Arduino kütüphaneleri ile kolaylıkla programlama yapabiliriz.Sensorlardan gelen sinyalleri kullanarak, çevresiyle etkileşim içerisinde olan robotlar ve sistemler tasarlayabiliriz.Arduino ‘nun farklı ihtiyaçlara çözüm üretebilmek için tasarlanmış çeşitli kartları ve modülleri mevcuttur. Bu kart ve modülleri kullanarak projelerinizi geliştirebiliriz.

GEREKLİ MALZEMELER ARDUINO 4 ADET LED 5 ADET 220 OHM DİRENÇ 1 ADET BUZZER BREAD BOARD YETERİ KADAR JUMPER KABLO

Evet arkadaşlar [...]

804
 
DEVAMINI OKU
6 Şubat 2017

Ev Yapımı Rtc Modülü

Hekese merhaba bugün RTC modülü olarak da bilinen gerçek zaman saati evde yapacağız.Modül için gerekli olan parçaları isterseniz satın alabilir , isterseniz de eski bilgisayar anakartlarından sökebilirsiniz.Eğer eski parçalardan sökme imkanınız varsa geri dönüşüme katkı sağlamak için sökmenizi tavsiye ederiz.

Devre için gerekli malzemelerin listesi ve datasheet leri aşağıdaki listede belirtilmiştir.Ayrıca hangi malzemeleri sökeceğinizi yine aşağıdaki resimlerde görebilirsiniz.

Malzemelerimiz

DS1307  Datasheet 32.768 Khz Kristal  Datasheet 1kΩ Direnç (2 Adet) 3V Pil ve Yatak

Eski bilgisayar anakartından sökeceğiniz malzemeler

#gallery-1 { margin: [...]
6402
 
DEVAMINI OKU
25 Ocak 2017

Visual C# ve Arduino ile RFID Kart Seri Numarası Öğrenme

Merhabalar , İlk yazımı “Visual C# ve Arduino ile RFID Kart ID Uygulaması” ile yazıyorum;

Programın amacına gelirsek. RFID Modülü ile Kartın Seri Numarasını öğrenmek için yapacağımız ufak ve kolay bir program. Program görselliği ve geliştirme açısından fikirlere açıktır.

Malzemeler

Arduino(R3 Klon Modelini kullandım) RFID-RC522( veya daha üst modelleri) Jumper Kablo

Arduino Kodları:

#include<RFID.h> #include<SPI.h> RFID rfid(10,9); void setup() { Serial.begin(9600); SPI.begin(); rfid.init(); } void loop() { if(rfid.isCard()) { if(rfid.readCardSerial()) { Serial.print(rfid.serNum[0]); Serial.print(" [...]
5148
 
DEVAMINI OKU
22 Nisan 2016

Donanım Projesi Geliştirirken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Herkese merhabalar.Donanım Projesi Geliştirirken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar.Bugün belki de ileride size tonla servet kaybettirecek sıkıntıları şimdiden görmenizi sağlayacak, hakkınızı korumanıza yardımcı olacak ince detaylardan bahsedeceğim. Öncelikle bu yazdıklarımın hepsi tecrübelerimle sabittir. Bu sektörde çok fazla projenin dosyalarını karıştırdım, her ulustan birçok girişimci ile tanışma fırsatı edindim ve kendimce birçok ders çıkardım. İsterseniz yavaş yavaş başlayalım.

1.Kural: Vaktinden Önce Gelen Ün, Ün Değildir

Ne demek istedim şimdi? Çok basit. Uluslararası alanda proje geliştirmiş çoğu kişinin projesinin durdurulmasının tek sebebi vaktinden önce [...]

2699
 
DEVAMINI OKU
29 Şubat 2016

Maker Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Merhaba değerli okur, bu yazımızda sana nasıl yaratıcı bir maker olmak için birbirinden yararlı ipuçları vereceğiz.

Yardım almaktan çekinme. Herkes bu yola böyle başladı. Ama yardımın da bir ölçüsü olmalı. 😉 Her zaman az malzeme ile çok inovasyon yapabilmelisin. “Bu nasıl olacak?” Bunun için elinde bulunan her şeyin değerini bilmelisin. Belki sen büyük bir icat yaparken onlar sana yardımcı olacak. Her zaman bir hedefin olsun. Hedefsiz gemi, hareket edeceği limanı bulmaya çalışırken çok zaman harcar. Başlangıç yaparken temelden al işini sağlama al. (İlk kez Arduino’da geliştirme yapacaksan, ilk önce LED çalışmasıyla başlayabilirsin.) Yapılmış uygulamaları yap. Ama kendi [...]
8721
 
DEVAMINI OKU
21 Temmuz 2015

Plastik Borulardan Tablet Standı Yapımı

Tablet standı artık otururken veya yatarken tabletinizi kolayca kullanmanıza yarayan basit bir aparattır.Teknoloji ve tasarım projesi olarak sunabileceğiniz bir proje ile karşınızdayız.Projemizin amacı dışarıda yakşık 100 tl gibi bir fiyata satılan tablet standını kendiniz evinizde düşük maliyetli malzemelerle yapabilirsiniz.Maker ruhuna sahip herkes bunu başarabilir.

Son yıllarda maker hareketi yaygınlaştı insanlar ihtiyacı olan ürünleri kendi evlerinde kendi malzemeleriyle üretebilmekte.Tüketim çılgınlığından kurtulup üretime dayalı bir sistemin parçası olmamız gerekmekte.

Malzemelerimiz

1- PVC plastik borular

2- Gerekli muhtelif proje [...]

3066
Proje Hocam Market
Robot Malzemeleri
Uzman’a Sor
Uzman'a Sor
Arduino Başlangıç Seti
Arduino Başlangıç Seti
Sosyal Platform
Sosyal Platform
ARDUİNO