POPÜLER
HİT KONULAR
SIRALAMA
ROBOTİK
 
DEVAMINI OKU
6041
 
DEVAMINI OKU
8606
 
DEVAMINI OKU
11878

 
DEVAMINI OKU
21172
 
DEVAMINI OKU
9058
 
DEVAMINI OKU
10216

 
DEVAMINI OKU
15657
 
DEVAMINI OKU
7500
Arşivler
En Son
 
DEVAMINI OKU
8 Aralık 2017

Arduino Barkod Okuyucu Yapımı

Barkod okuyucu genellikle büyük mağazalarda bulunan bir ürün takip sistemidir.Ürünlerin üzerlerine kodlar eklenir ve bu kodlar lazer okuma sistemi ile alınabilir.Kodlar sunucuda bulunan veritabanından sorgulanarak ürüne ait özellikleri listeleyebilir.Örneğin fiyat , stok , renk , konum vs.

Bu projemizde barkod okuyucu arduino ile nasıl yapılır bundan bahsedeceğim , yabancı bir kaynakta bulduğum bu projeyi sizlerle paylaştığım için mutluyum çünkü arduino nun aslında basit bir elektronik hobi kartı olmadığını aslında endüstriye yönelik profesonel bir platform olduğunu bu kart göstermektedir.

Projede Kullanılan Mazlemeler

Arduino Uno Arduino USB Host Shield Barkod [...]
4479
 
DEVAMINI OKU
27 Haziran 2016

Arduino Lcd Ekranlı Şifreli Kilit Uygulaması

Arkadaşlar merhaba uzun zamandır epey bir uğraştığım proje var şifreli kilit projesi üzerinde çok çalışma yaptım ve lcd ekran ekleyerek bazı modifiyeler yaptım istediğiniz haneli şifre koyabilirsin lakin şifreyi usb sürücüsü ile pcden değiştirmeniz lazım onun haricinde sistemden şifre değiştiremezsiniz *-#-tarzında şifreler dahi koyabilirsiniz.

Aşağıdaki resimler ise projeye ait resimlerdir sizlerde bu tarzda telefon kutusuna muhafaza ederek dilediğiniz yerlerde kullanabilirsiniz bir diğer etkende;

#gallery-2 { margin: auto; } #gallery-2 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 50%; } #gallery-2 img [...]
18986
 
DEVAMINI OKU
16 Şubat 2016

Arduino İle Oyuncak Yakalama Kepçesi

Eğlence merkezlerinde bulunan oyuncak yakalama makinesinin 1/4 ölçekli boyutlarını arduino ile kontrol ederek yapmak isterseniz tam size göre bir proje. Çok büyük bir kepçe dizayn edemediğimizden dolayı küçük ürünleri tutacak kadarlık bir kepçe yaptık. Lazer ile kesilen ahşap parçaları, alüminyum ayaklar, step motor, arduino mega ile yapılan bu cihaz sizin eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Düzenek 3D yazıcı düzeneğine benzerlik gösterdiğinden daha sonra 3D bir yazıcıya çevirme şansınız da mevcuttur.

Oyun bir zamanlayıcı ile kontrol edilmekte. Start verildikten sonda size ürünü temin etmeniz için 55 saniye kadar bir zaman dilimi vermekte. Zamanınız kolların yanında [...]

3933
 
DEVAMINI OKU
31 Ağustos 2015

Direksiyon Kontrollü Arduino RC Araba

Arduino rc araba yapımını daha önceden görmüştük kontrol için andorid işletim sistemli cep telefonu kullanmıştık.Bu projemizde ise direksiyon ile kontrol edeceğiz.Çocukluğumuz araba yarışı oyunlarını hep direksiyon ile oynardık.Projemiz sayesinde artık oyuncak arabalarımızı da direksiyon ile kontrol edebileceğiz.

Direksiyonumuzu USB ile bilgisayarımıza bağlıyoruz ve javascript üzerinden kontrolle sinyaller arabamıza iletiliyor.

Malzemeler

1- Arduino UNO + Nano 2- RF alıcı verici devresi 3- L298n motor sürücü 4- RC araba 5- USB oyun direksiyonu

HTML5 Gamepad APi ile verileri okuyoruz okunan veriler bilgisayarınıza bağlı olan arduino Uno üzerinden radyo [...]

6867
Proje Hocam Market
Robot Malzemeleri
Tübitak 4006 Bilim Fuarı
Tübitak 4006 Bilim Fuarı
Uzman’a Sor
Uzman'a Sor
Sosyal Platform
Sosyal Platform
ARDUİNO